Zegarek sportowy

Zegarek sportowy

Miłośnicy aktywności fizycznej wraz z rosnącym stażem sportowym pragną pokonywać kolejne granice i wyznaczać nowe cele. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto sięgnąć po sportowe gadżety przygotowane z myślą o osobach trenujących intensywnie i systematycznie. Zegarki sportowe to jedne z tych akcesoriów, które uważa się za najbardziej praktyczne. Łatwość ich obsługi i duże możliwości sprawiają, że coraz większa grupa sportowców-amatorów pragnie mieć je na własność. Jaki powinien być dobry zegarek sportowy i dlaczego warto go posiadać? 

Zegarki sportowe to dziś niezwykle popularne gadżety. Oferują rozbudowane funkcje, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających sportowców. Jednak zegarek sportowy nie musi jedynie trafić na rękę zapalonego wielbiciela aktywności fizycznej. Na tego typu dodatki decydują się także panowie lubiący sportowo-casualowy styl ubierania się na co dzień. Na wybiegach nie brakuje stylizacji, których częścią są właśnie modne, ale i praktyczne zegarki sportowe, dlatego dziś każdy mężczyzna, nawet ubrany w garnitur, może sobie pozwolić na ozdobienie nadgarstka tym wyjątkowym sprzętem. Jednak najważniejszym zadaniem zegarków tego typu jest pomoc sportowcom w osiąganiu coraz to lepszych wyników.

Zegarek sportowy – dla kogo?

Zegarki sportowe przede wszystkim kojarzą się z biegaczami. Najczęściej są to specjalne pulsometry, które mają śledzić tętno użytkownika i poinformować go, gdy przekroczy on tętno maksymalne. Jednak sprzęt tego rodzaju nie jest przeznaczony wyłącznie dla fanów biegania. Zegarki sportowe to także idealne akcesoria dla osób jeżdżących na rowerach, pływających, uprawiających nordic walking, trekking czy wiele innych, ciekawych dyscyplin.

Jakie powinny być dobre zegarki sportowe?

Moda na aktywny styl życia pociągnęła za sobą też modę na sprzęt wspomagający trening. Do wyboru jest wiele możliwości, a zegarek sportowy to najpopularniejsze urządzenie. Nie warto jednak już na wstępnie decydować się na bardzo drogi model zegarka, którego wszystkich funkcji i tak człowiek nie będzie w stanie wykorzystać. Lepiej postawić na porządny zegarek ze średniej półki, który na pewno spełni swoje zadanie. O czym pamiętać, kupując zegarek sportowy?

  • Zegarek sportowy do biegania czy na rower powinien posiadać pulsometr, timer, licznik przebytych kilometrów czy licznik ilości spalonych kalorii.
  • Zegarek do pływania i nurkowania musi być całkowicie wodoszczelny (10 ATM). Warto, żeby pokazywał przebyty dystans, szybkość pływania i śledził tętno.
  • Zegarki trekkingowe czy do wspinaczki, oprócz podstawowych funkcji, powinny też pokazywać wysokość, mierzyć ciśnienie, temperaturę, a także mieć wbudowanego GPS-a.
  • Pasek zegarka sportowego to bardzo ważny element. Najlepiej, jeśli wykonany jest z elastycznego materiału, np. silikonu.
  • Szkiełko w zegarku to także istotna część składowa. Modele ze szkiełkiem szafirowym to najdroższe zegarki, ponieważ jest to najtwardszy materiał. Dobre są także zegarki ze szkłem mineralnym. Najmniej odporne na zarysowania są szkiełka z tworzyw sztucznych.

Dlaczego warto posiadać zegarek sportowy?

Zegarek sportowy to nie tylko gadżet do pochwalenia się znajomym. Dobre zegarki sportowe mogą w znacznym stopniu pomóc ułożyć trening i go skrupulatnie realizować. Niektóre modele nawet wydają alarmy dźwiękowe, gdy ktoś zbyt długo pozostaje w bezruchu. Dzięki obserwacji wyników człowiek jest w stanie lepiej zrozumieć swoje ciało i właściwie zaplanować aktywność fizyczną. Ponadto zegarki sportowe umożliwiają dogłębną analizę osiąganych wyników, także poprzez specjalne programy i aplikacje. Zegarek sportowy to także dobra motywacja dla sportowca, aby ciągle się poprawiać. Zegarki wyposażone w pulsometr to idealne rozwiązanie dla początkujących sportowców, zwłaszcza biegaczy, bowiem w odpowiedniej chwili poinformują użytkownika, że nastąpiło przekroczenie tętna maksymalnego.

Previous Sprawca zniszczenia mienia zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów prewencji
Next Troje podejrzanych o rozbój zatrzymanych bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów prewencji

Może to Ci się spodoba

Dzięki rowerzystom miasta Unii zyskują 111 mld euro rocznie

Jak wynika z danych Europejskiej Federacji Rowerzystów wkład finansowy rowerzystów w działalność gospodarczą w centrach miast i lokalnych sklepach Unii Europejskiej wynosi 111 mld euro rocznie. Według badania przeprowadzonego w Brukseli w 2012 roku, zamieniając samochód na rower,

E-sport w Polsce rośnie jak na drożdżach. Elektroniczne turnieje śledzą setki tysięcy polskich fanów

Branża e-sportu rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie. Przychody przekraczają 10 mln dol. i rosną o kilkanaście procent rocznie. Elektroniczne rozgrywki śledzi tysiące fanów, a ich liczba szybko się zwiększa. Skala zainteresowania przyciąga

Nowe przepisy antydopingowe czekają na podpis prezydenta

Po igrzyskach zostanie przedstawiona do konsultacji ustawa, która zwiększy kontrolę nad wydatkowaniem środków przez związki sportowe – zapowiada minister sportu i turystyki. Resort pracuje też nad wdrożeniem ustawy antydopingowej, która ma pomoc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź