Zatrzymana 31-latka okazała policjantom podrobione prawo jazdy

Zatrzymana 31-latka okazała policjantom podrobione prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali wczoraj 31-letnią wałbrzyszankę, która podczas kontroli drogowej posłużyła się podrobionym prawem jazdy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że kobieta ma wydaną przez Starostę Wałbrzyskiego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 11:30 na ul. Nowy Świat w Wałbrzychu. Kobieta podczas legitymowania twierdziła, że nie posiada przy sobie żadnego dokumentu i próbowała wprowadzić w błąd policjantów co do swoich danych personalnych. Pouczona przez funkcjonariuszy o konsekwencjach prawych ostatecznie przekazała brytyjskie prawo jazdy. Policjanci ruchu drogowego od razu nabrali podejrzeń, że dokument ten jest podrobiony, gdyż nie posiadał on znaków wodnych oraz wypukłości.

Wałbrzyszanka została więc zatrzymana i doprowadzona do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Funkcjonariusze ostatecznie potwierdzili prawdziwe dane kobiety, a w toku czynności procesowych znaleźli przy 31-latce także podrobiony dowód osobisty. Policjanci dodatkowo ustalili, że mieszkanka naszego miasta ma od 2011 roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wałbrzyszanka podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia wszystkich czynów i złożyła wyjaśnienia. Podejrzana stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Chcieli tylko nastraszyć swoich nastoletnich kolegów
Next Czworo sprawców kradzieży sklepowych zatrzymanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili szkolenia z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu”

W dwóch filiach wałbrzyskiej Biblioteki Pod Atlantami – w Rynku oraz w dzielnicy Podzamcze – policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu z okazji „Dnia Bezpiecznego Internetu” przeprowadzili szkolenia z dziecmi

Wiadomości 0 Comments

Okazał cudzy dokument tożsamości, by założyć konto w banku, a następnie wziąć pożyczkę

Zaplanował sobie, że okaże w banku należący do innej osoby, przywłaszczony dokument tożsamości, otworzy w nim konto, a następnie weźmie pożyczkę. Czujni pracownicy tej instytucji zwrócili uwagę, że osoba która

Wiadomości 0 Comments

Usiłował ukraść trzy telefony komórkowe

Policyjny nos go nie zawiódł. Będący po służbie funkcjonariusz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu realizując informację własną zatrzymał mężczyznę, który usiłował ukraść z jednego z wałbrzyskich marketów trzy telefony komórkowe.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!