Wyciskarki do warzyw i owoców

Wyciskarki do warzyw i owoców

Co to takiego wyciskarka do owoców i warzyw Wyciskarki na naszym rynku to stosunkowo nowa propozycja. Do tej pory raczej w naszej świadomości jako sprzęt do soków była sokowirówka. Słowo wyciskarka raczej przywodziło na myśl wyciskarkę co cytrusów, która była przygotowana wyłącznie do cytrusowych owoców.

Mimo zbieżności nazw wyciskarka do owoców i warzyw to zupełnie inne urządzenie. Jest to sprzęt, który dopiero na nasz rynek wchodzi i stara się budować swoją popularność, tak by stać się powszechnie używanym sprzętem domowym. Znajdziemy różne modele i warianty tych urządzeń. Mają one charakterystyczną budowę, wydajność i zasady działania, są one inne niż popularnych sokowirówek.

Jak działa wyciskarka?

W przypadku wyciskarki do owoców i warzyw mamy do czynienia z inną formą pozyskiwania soku. Jest tutaj modelem praca przy niewielkich obrotach do 100 obrotów na minutę na zasadzie miażdżenia zamiast w postaci odwirowania rozdrobnienia, roztartego na wirującej tarce miąższu. Sokowirówka wykonuje nawet 13 tysięcy obrotów na minutę. W urządzeniach znajduje się wałek ślimakowy, który odpowiada za kruszenie i miażdżenie owoców i warzyw i następnie miąższ odciskany jest na sicie. Budowa wyciskarki jest więc prosta, składanie i rozkładanie łatwe, szybkie, mycie również nie będzie zajmować dużo czasu.

Zalety wyciskarki

Można mówić o dwóch istotnych zaletach jakie ma wyciskarka do owoców i warzyw. Przede wszystkim będzie to jakość soku a także szeroki zakres surowców, z których będzie można go uzyskać. Wyciskają one sok bogatszy w składniki mineralne, witaminy i żywe enzymy. W czasie wyciskania miażdżone są struktury komórkowe surowca i zawartość dostaje się do soku. Taki sok jest bardziej wartościowy i smaczniejszy a także dłużej zachowa świeżość. Rosnące zainteresowanie tymi sprzętami jest coraz większe również ze względu na promowanie zdrowego stylu życia. Sok jaki powstanie przy pomocy wyciskarki będzie doskonały do zastosowania w diecie i przy różnych sokowych kuracjach. Jest zalecany przez lekarzy, będzie bardzo dobrym wyborem po chemioterapii i po innych wyniszczających chorobach. Wyciskarka do owoców i warzyw pozwala wyciskać większy zakres surowców niż sokowirówki. Można do takiego urządzenia wprowadzać między innymi warzywa liściowe, trawy i owoce cytrusowe. Można wyciskać praktycznie wszystko od natki pietruszki przez sałatę, kapusty, liście pokrzywy, szpinaku, trawy pszenicznej. Można również wprowadzić miękkie owoce jak truskawki, maliny, jeżyny czy porzeczki. Sprzęt pracuje także z twardymi warzywami korzeniowymi jak marchew, buraki czy seler.

Dowiedz się więcej na temat wyciskarek do warzyw i owoców na portalu http://multi-blog.pl/ >>

Inne zalety takiego urządzenia

Co istotne praca wyciskarki będzie bardzo cicha, szczególnie jeśli zestawi się to urządzenie z sokowirówką. Różnica będzie tutaj faktycznie wyraźna. Podobnie będzie się działo w przypadku zużycia energii, która wyciskarka ma niewiele. Moc takiego urządzenia to około 200W. Na uwagę zasługuje również prosta budowa i co za tym idzie również łatwe mycie tego urządzenia co będzie miało istotne znaczenie.

Previous Separacja zębów
Next Najlepsze Chińskie telefony 2020 – TOP 5

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak naprawdę działają biura tłumaczeń?

To nie jest dżungla. Rynek tłumaczeń/lokalizacji jest ogromny i z roku na rok staje się coraz większy. Do zarobienia jest dużo pieniędzy, a to przyciąga nie tylko profesjonalnych dostawców, ale

Life&Style 0 Comments

Przedszkola coraz częściej oferują zajęcia sensoryczne

W ostatnim czasie zajęcia sensoryczne w przedszkolach stały się niezwykle popularne. Czym są „zajęcia sensoryczne” i czy warto posyłać na nie dzieci? Badania nad integracją sensoryczną rozpoczęły się stosunkowo późno,

Life&Style 0 Comments

Właściwości pierzgi pszczelej

Skład chemiczny i właściwości antybakteryjne oraz przeciwnowotworowe pierzgi Pierzga to naturalny pszczeli produkt, przy czym surowcem do jej przygotowania zawsze jest pyłek kwiatowy. Powstały w pylnikach roślin nasiennych w postaci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź