Troje podejrzanych o rozbój zatrzymanych bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów prewencji

Troje podejrzanych o rozbój zatrzymanych bezpośrednio po zgłoszeniu przez policjantów prewencji

Policjanci prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali troje wałbrzyszan w wieku od 26 do 57 lat, podejrzanych o dokonanie rozboju na innymi 51-letnim mieszkańcu naszego miasta. Sprawcy najpierw dotkliwie pobił pokrzywdzonego, a następnie dokonali kradzieży pieniędzy, które miał w portfelu.

26 kwietnia bm. około godziny 22:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść na jednym z przystanków autobusowych przy ul. Andersa w Wałbrzychu. Pokrzywdzony oświadczył, iż został przewrócony na ziemię i był kopany po całym ciele. Ostatecznie w wyniku rozboju 51-latkowi zostało skradzione pieniądze.

Mundurowi szybko ustalili, osoby które mogą być sprawcami przestępstwa i rozpoczęli ich poszukiwania. Kobieta i dwóch mężczyzn zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia w dzielnicy Biały Kamień w wyniku patrolu pobliskiego terenu. Wszyscy znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Ich wyniki wahały się w granicach od 1,37 promila alkoholu w organizmie do 2,02 promila.

26-latka, 28-latek i 57-latek odpowiedzą teraz przed sądem za rozbój.  Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, a także zakazu zbliżania się oraz kontaktowania z pokrzywdzonym.

Previous Zegarek sportowy
Next Jaki opryskiwacz ciśnieniowy wybrać?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezpiecznie nad wodą

Wałbrzyscy policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa, jakie powinniśmy zachować, wypoczywając nad wodą. W okresie letniego wypoczynku należy unikać nadmiernej brawury i zachować trzeźwość umysłu. Pamiętając o tym bezpiecznie spędzimy urlop. 

Wiadomości 0 Comments

Wjechał w znak drogowy. Został zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów

Dzisiaj w godzinach porannych w Wałbrzychu na al. Wyzwolenia doszło do kolizji. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w znak drogowy. Policjanci w trakcie kontroli wyczuli

Wiadomości 0 Comments

Minął rok od podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę budowę nowego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju

Dzisiaj mija dokładnie rok od podpisania i wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę budowę nowego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie Zdroju. Nowa jednostka spełniać będzie wszystkie wymogi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!