Separacja zębów

Separacja zębów

Separacja zębów, na które będą nakładane pierścienie. To małe gumeczki, które mają za zadanie przygotować trzonowce do noszenia aparatu. To właśnie na nich będzie się opierała cała konstrukcja. Około tydzień przed założeniem aparatu gumki pracują i rozpychają przestrzenie między zębami. Nie u wszystkich będzie to zabieg konieczny. Gumki rozpychają zęby więc musimy być przygotowani na to, że zaczną się wtedy problemy z rozgryzaniem pokarmu.

Właściwie na tym etapie może być tak, że konieczne będzie już przechodzenie na dietę płynną. Niektóre rzeczy można rozgryzać siekaczami. Trzeba liczyć się z tym, że żeby w czasie noszenia gumek bolały tylko podczas jedzenia normalnie ten dyskomfort nie będzie odczuwalny. Separacje zakłada się na tydzień do półtora przed założeniem pierścieni. Przeważnie będzie to po prostu przed wizytą w celu założenia aparatu.

Dłuższy czas mógłby spowodować, że między zębami zrobi się zbyt luźno, separacje wypadną i zęby ponownie mogą się wtedy zejść. Warto jednocześnie wspominać, że noszenie separacji nie będzie niczym przyjemnym, niektórzy porównują to do sytuacji, w której między żeby wchodzi jedzenie więc nie będzie to miłe uczucie.

Separacje można zakładać z pomocą specjalnego separatora, który jest formą szczypiec. W taki sposób często zakłada się separacje pierwszy raz. Jednocześnie jednak, gdy żeby są blisko siebie to zabieg będzie pewnie krótki, ale na pewno nie będzie należał do przyjemnych przeżyć. Jednocześnie również stosuje się taką metodę, w której separacje są zakładane z pomocą nici dentystycznej. Wiele osób uważa, że ten drugi sposób jest nieco bardziej przyjazny dla pacjenta. Jest jak się wydaje także w pełni bezpieczny, bo jednak nie ma takiej opcji, że w buzi pojawiać się będą jakieś twarde narzędzia.

Więcej o separacjach przeczytasz na http://delasens.pl/jak-wyglada-przygotowanie-do-noszenia-aparatu-ortodontycznego_fzgm.a >>

O separacjach tak naprawdę pacjent nie ma zbyt wiele do powiedzenia, nie wybiera się ich samodzielnie, nie ma kolorów, jest to w rzeczy samej wyłącznie forma przygotowania pod kątem aparatu, który na zębach będzie się znajdować.

Poza separacjami na trzonowcach stosowane mogą być również tak zwane tunele, które wykorzystuje się zamiast pierścieni. Przed tunele prowadzi się drut, który będzie formą punktu zaczepienia. To praktyczne rozwiązanie, które bardzo dobrze się sprawdza zanim w ogóle będzie możliwy montaż pierścieni. Na końcu drutu za ostatnim zamkiem będzie widać biały materiał. Nie będą to resztki jedzenia. Jest to specjalny kompozyt o nazwie Flow, światłoutwardzalny, który jest przygotowywany na końcówki drutów, by w trakcie funkcjonowania nie dochodziło do zahaczenia o druty policzkiem. Przez jakiś czas druty te mogą być odsłonięte i nie będą przeszkadzały, jednak i tak wielu ortodontów uważa, że taki materiał warto będzie zastosować, ponieważ w ten sposób będzie można mówić o dodatkowym zabezpieczeniu. To czy faktycznie jest to element, który będzie potrzebny jest wyłącznie indywidulaną kwestią każdego pacjenta. U każdego bowiem to odczuwanie obecności drutów w jamie ustnej prawdopodobnie będzie inne.

Previous Leczenie alkoholizmu
Next Wyciskarki do warzyw i owoców

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Alkohole premium coraz popularniejsze

Rośnie w Polsce zainteresowanie alkoholami z grupy premium. Systematycznie spada spożycie wódki, rośnie natomiast import whisky. Pod tym względem Polska znajduje się na czwartym miejscu w Europie. W 2016 roku sprowadzono 35 mln

Life&Style 0 Comments

Inteligentne wtyczki

Oto prosty i niedrogi sposób na sterowanie lampami i małymi urządzeniami w Twoim inteligentnym domu. Do wyboru są dziesiątki, pomożemy Ci znaleźć odpowiedni sposób. Każdy pokój w twoim domu ma

Life&Style 0 Comments

Rodzaje leczenia lekomanii

Programy terapeutyczne są różne dla każdej osoby i mogą być dostosowane do jej indywidualnych potrzeb i sytuacji. Najskuteczniejsze rodzaje programów terapeutycznych zapewniają, że osoby w trakcie rekonwalescencji są aktywnie zaangażowane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź