Policjanci zatrzymali oszustkę działającą metodą „na policjanta”

Policjanci zatrzymali oszustkę działającą metodą „na policjanta”

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali 22-letnią mieszkankę Wrocławia, która uczestniczyła w oszustwie metodą „na policjanta”. Na skutek m.in. jej nieuczciwych działań pokrzywdzona kobieta straciła 60 tys. złotych.

Do mieszkanki Szczawna-Zdroju na numer stacjonarny zadzwonił oszust i podając się za osobę najbliższą, przedstawił nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, w którym miał być sprawcą. Następnie osoba przedstawiająca się jako policjant poinformowała pokrzywdzoną o tym, że musi wpłacić kaucje za członka rodziny, ponieważ inaczej trafi on do więzienia. Niestety rozmówca był na tyle przekonujący, że kobieta uwierzyła w jego opowieść. Chwilę po zakończonej rozmowie pod drzwiami pokrzywdzonej zjawiła się kobieta podająca się za adwokata, której mieszkanka Szczawna-Zdroju przekazała swoje oszczędności. Po kilku godzinach i rozmowach z rodziną kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Sprawą zajęli się wałbrzyscy kryminalni, którzy dzięki intensywnym działaniom operacyjnym zatrzymali 22-letnią mieszkankę Wrocławia. W przestępczym procederze ogrywała ona rolę adwokata, odbierając od pokrzywdzonej pieniądze w kwocie  60 tys. złotych. Oszustka została zatrzymana na terenie Wrocławia. Funkcjonariusze w miejscu jej zamieszkania zabezpieczyli ponad 5 tys. złotych. W wyniku dalszych czynności wykazano związek zatrzymanej z dwiema innymi próbami oszustw na terenie miasta Wałbrzycha.

22-latka przyznała się do dokonania oszustwa. Sąd zastosował wobec zatrzymanej tymczasowy areszt. Kobiecie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oszustwa metodami „na wnuczka”, „na wypadek”, „na policjanta” czy „na
funkcjonariusza CBŚP” wciąż się pojawiają. Dlatego apelujemy o czujność i rozsądek
podczas rozmów telefonicznych z obcymi osobami. Przypominamy, że w przypadku
odebrania telefonu z prośbą o udzielenie pożyczki należy zawsze:
– potwierdzić informację u innych członków rodziny, a najlepiej poprosić o osobisty
kontakt osoby podającej się za naszego krewnego;
– nie działać w pośpiechu i odłożyć termin udzielenia pożyczki, nie ulegać presji czasu,
którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel;
– nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym;
– o każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować Policję, dzwoniąc na nr alarmowy 112.

Previous Tłumaczenia dokumentacji medycznej
Next Znęcał się nad swoją babcią. Trafił do aresztu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Znęcał się nad swoją babcią. Trafił do aresztu

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali 30-latka, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 74-letnią babcią. Mężczyzna wszczynał awantury, ubliżał oraz bił starszą kobietę. Sąd na podstawie zebranych materiałów i dowodów zastosował

Wiadomości 0 Comments

Nie bał się kamer monitoringu. Trochę się przeliczył

Policjanci z wałbrzyskiej „dwójki” zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież markowego alkoholu wartości prawie 1500 zł. Funkcjonariuszom w ustaleniu sprawcy pomógł monitoring sklepowy. Mężczyzna trafił pod policyjny dozór. Za popełnione

Wiadomości 0 Comments

Czy warto inwestować w złoto?

Większość ludzi posiada jakiekolwiek oszczędności odkładane na tak zwaną czarną godzinę. Zwykle są one po prostu schowane na koncie oszczędnościowym, a my sami staramy się z nimi nic nie robić.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź