Policjanci z Dolnego Śląska walczą z przestępczością narkotykową

Policjanci z Dolnego Śląska walczą z przestępczością narkotykową

Dolnośląscy policjanci nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Każdego dnia funkcjonariusze zatrzymują osoby posiadające substancje zabronione, wprowadzające takie środki do obrotu, czy kierujące pojazdami pod ich wpływem. Liczne przykłady z poszczególnych dolnośląskich miast obrazują, jak intensywnie działają mundurowi na wielu różnych płaszczyznach, aby wyeliminować narkotyki i związane z nimi zjawiska z terenu naszego województwa.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał amfetaminę.  Wcześniej wałbrzyscy kryminalni, dzięki pracy operacyjnej uzyskali informację, że wałbrzyszanin w miejscu swojego zamieszkania może posiadać znaczną ilość narkotyków. Informacja ta potwierdziła się. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczyli blisko 160 porcji handlowych amfetaminy. Pracując nad sprawą, mundurowi ustalili również, że zatrzymany zajmował się także sprzedażą substancji zabronionych. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nimi. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Sprawa ma charter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W Głogowie policjanci zatrzymali 48–latka, w którego mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili marihuanę oraz amfetaminę. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w wyniku realizacji sprawy operacyjnej. Już w trakcie zatrzymania okazało się, że kierował on samochodem, będąc pod wpływem narkotyków. Dalsze czynności przeprowadzone przez policjantów doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia blisko 800 porcji handlowych marihuany oraz ponad 150 porcji handlowych amfetaminy. Narkotyki były przechowywane w mieszkaniu podejrzanego. Funkcjonariusze zabezpieczyli również duże ilości gotówki w różnych walutach. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz przygotowywania się do ich rozprowadzania. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 48-latka na okres trzech miesięcy.

We Wrocławiu policyjni wodniacy zatrzymali do kontroli pojazd marki Peugeot. Jego kierujący zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ podczas jazdy prócz kierowcy trzymał w ręku szklaną lufkę, czyli przedmiot, który często posiadają przy sobie osoby zażywające narkotyki. Policjanci dokładnie sprawdzili zarówno kierowcę, jak i jego pojazd, ale nie ujawnili zabronionych substancji. Jednak weryfikacja danych 26-latka w policyjnych systemach wykazała, że ma on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i w żadnym wypadku nie powinien siadać za kierownicę samochodu. Poza tym funkcjonariusze, mając uzasadnione podejrzenia, przebadali mężczyznę na testerze narkotykowym, który wykazał, że kierował on autem, znajdując się pod wpływem środków zabronionych. Jego pojazd został zabezpieczony pomocą drogową, a on sam za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Policjanci z Dolnego Śląska w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego
Next Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Może to Ci się spodoba

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

21-latek odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu i zniszczenie mienia. Grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności

Zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i zniszczenia mienia usłyszał 21-letni mieszkaniec Nowego Siodła. Mężczyzna, wykorzystując fakt pozostawienia w stacyjce kluczyków przez właściciela, zabrał auto i odjechał. Następnie doprowadził do kolizji, porzucając

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju. Mężczyznę zatrzymali policjanci z „dwójki”

22-letni wałbrzyszanin zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów odpowie przed sądem za rozbój. Mężczyzna grożąc nożem sprzedawczyni w jednym ze sklepów w dzielnicy Nowe Miasto ukradł z kasy sklepu ponad 650 złotych.

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Zatrzymany za włamania do samochodów

Dzięki wałbrzyskim policjantom został zatrzymany 33-letni mężczyzna, który włamywał się do samochodów. Mężczyzna wybijał szyby w pojazdach, a potem kradł z nich pozostawione tam przedmioty. Funkcjonariusze przedstawili mu jedenaście zarzutów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź