Policjanci z Dolnego Śląska w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Policjanci z Dolnego Śląska w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Policjanci z garnizonu dolnośląskiego kilka dni temu zatrzymali mężczyznę na terenie województwa łódzkiego, który kierował swoim samochodem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania przyczyniła się czujna postawa funkcjonariuszy, którzy będąc w czasie wolnym od służby, zwrócili uwagę na kierującego wykonującego niebezpieczne manewry. Dzięki reakcji mundurowych prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

Kilka dni temu w godzinach południowych w miejscowości Jeziorko woj. łódzkie czterech funkcjonariuszy z Dolnego Śląska (KMP W Wałbrzychu, KPP w Bolesławcu, KPP w Kamiennej Górze i KP w Kowarach), wracając  do domu z szkolenia, zauważyli podejrzanie poruszający się pojazd marki Peugeot. Jadący przed nimi samochód, co jakiś czas zjeżdżał na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu. Funkcjonariusze niezwłocznie powiadomili miejscowych policjantów o zaistniałej sytuacji i jechali dalej za pojazdem. W związku z tym, iż zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali kierującego i odebrali mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie alkomatem przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu  wykazało, iż 64-letni kierujący miał prawie 2 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Czujność policjantów i podjęte przez nich działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości, będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Previous Znęcał się nad swoją babcią. Trafił do aresztu
Next Policjanci z Dolnego Śląska walczą z przestępczością narkotykową

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwa 40-latka wjechała w policyjny radiowóz. Miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie

40-letnia kobieta odpowie za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Wałbrzyszanka mając ponad 3 promila alkoholu w organizmie w miniony czwartek wieczorem uderzyła kierowanym przez siebie samochodem w oznakowany radiowóz.

Wiadomości 0 Comments

Jak sprawdzić opinie o sklepach z meblami i artykułami ogrodowymi?

Zakup nowego mieszkania, ukończenie budowy czy też zakup domu to zawsze wielkie wydarzenie w naszym życiu. W końcu właśnie zdecydowaliśmy gdzie zorganizujemy naszą przestrzeń do życia, w której będziemy spędzać

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne Święta Wielkanocne

Wałbrzyscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dla funkcjonariuszy wielu pionów, to przede wszystkim okres wzmożonej pracy na rzecz mieszkańców. Na drogach oraz w centrum miasta jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź