Podsumowanie policyjnych działań „Wielkanoc 2018” w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim

Podsumowanie policyjnych działań „Wielkanoc 2018” w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim

Od piątku 30 marca do poniedziałku 2 kwietnia bm. wałbrzyscy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa podczas Świąt Wielkanocnych mieszkańcom Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, a także wszystkim podróżującym po naszym regionie. Przedstawiamy krótkie podsumowanie.

Policjanci w ciągu 4 dni prowadzonych działań przeprowadzili łącznie 355 interwencji i zatrzymali na gorącym uczynku 16 sprawców przestępstw, w tym 6 kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Dwóch nietrzeźwych to rowerzyści.

Na drogach Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego wzmożony ruch policjanci „drogówki” odnotowali w piątkowy wieczór, kiedy to większość Polaków udała się w podróż, by spędzić święta z najbliższymi, a następnie w poniedziałek, podczas powrotów do miejsca zamieszkania.

Podczas akcji „Wielkanoc 2018” funkcjonariusze otrzymali informację o dwóch poważnych wypadkach drogowych. Do pierwszego doszło w 31 marca około godziny 14. 46-letni kierujący samochodem Renault w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni zjechał z drogi, a następnie dachował. W tej sytuacji na szczęście skończyło się na niegroźnych obrażeniach i krótkim pobytem w szpitalu.

Dzień później nad ranem 33-letni mieszkaniec Czarnego Boru kierując samochodem marki Land Rover na ul. Jasnej w Boguszowie-Gorcach na prostej drodze zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety sprawca znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badania krwi wykazały u niego 1,17 promila alkoholu w organizmie.

Po raz kolejny apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy. Nietrzeźwi kierujący są na drodze poważnym zagrożeniem. Dlatego ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, aby nie skończyło się tak jak w podanym powyżej przykładzie.
Przypomnijmy, że za popełnienie przestępstwa jazdy w stanie nietrzeźwości każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Previous Policjanci kryminalni zabezpieczyli blisko półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków oraz nielegalne papierosy
Next Uwaga! Zaginęła Iwona Truszkowska!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne wakacje 2017

Nadeszły kolejne wspaniałe wakacje. Bawimy się, radujemy, korzystamy z dobrodziejstw wody, gór i innych letnich atrakcji. Bardzo dużo podróżujemy. Jak spędzić wakacje bezpiecznie, jak bezpiecznie podróżować, jak korzystać z dobrodziejstw

Wiadomości 0 Comments

Nietrzeźwy podpalił kontenery na odpady i zniszczył bariery ochronne

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 20-letniego mieszkańca naszego miasta, który przedwczoraj w nocy w stanie nietrzeźwości popalił dwa kontenery na odpady oraz uszkodził

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów 28-latek tymczasowo aresztowany za pobicie

28-letni mieszkaniec Wałbrzycha decyzją sądu tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy za wtargnięcie do jednego z wałbrzyskich mieszkań i pobicie 37-letniego lokatora. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź