Odświeżacz do samochodu

Odświeżacz do samochodu

Pojawienie się papierowego zapachu choinki sięga 1952 roku. Kierowca ciężarówki z mlekiem w Watertown, Nowy Jork, USA skarżył się miejscowemu chemikowi Juliusowi (Julesowi) Samanowi na zapach mleka rozlanego w kabinie jego ciężarówki, którego nie mógł się pozbyć. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności Julius spędził kilka lat w kanadyjskich lasach, studiując olejki eteryczne z wiecznie zielonych drzew, wydzielając wyjątkowy kojący aromat. Po serii badań i rozwoju technologii ekstrakcji olejków eterycznych Julius otrzymał formułę, dzięki której można było nadać wybranemu materiałowi przyjemny aromat. Naszkicował także warunkową sylwetkę zimozielonego drzewa i nadał jej nazwę Car Freshner.

Cynamon i cytrusy

Tak powstał pierwszy odświeżacz do samochodu. Śladami mistrzów z Watertown zaczęły pojawiać się kolejne produkty. Papierowe odświeżacze stały się szybko bardzo popularne. Jakość zapachu zależy w dużej mierze od producenta, ale ważne jest też to, jak pachnie odświeżacz. Każda maszyna tworzy własny mikroklimat, na który wpływa temperatura i zapachy. Niewiele osób myśli o tym, jak niektóre zapachy wpływają na nastrój, koncentrację i ogólne samopoczucie kierowcy.

Cynamon to jeden z najpopularniejszych zapachów, który jest często preferowany przez mężczyzn i kobiety, wybierając zapachy do samochodów. Aromat cynamonu pomaga nie tylko rozweselić, ale także złagodzić zmęczenie, a także zmniejszyć poziom drażliwości. Zapach taki jest niezbędny zarówno na długie wyprawy, jak i do codziennego użytku – doskonale eliminuje nieprzyjemne zapachy, w tym dym papierosowy. Aromaty cytryny, pomarańczy lub grejpfruta są ekscytujące i pomagają skoncentrować się na drodze. Smaki cytrusowe ułatwiają przetrwanie nocy i zwiększają czujność podczas częstej jazdy autostradą.

Sprawdź czym jeszcze możesz się kierować przy wyborze odświeżaczy powietrza do samochodu  http://dnd.com.pl/odswiezacze-do-samochodu/ykz/ >>

Przyroda

Zapachy soli morskiej i fal morskich relaksują kierowcę, pomagają radzić sobie z drażliwością, poprawiają nastrój emocjonalny i korzystnie wpływają na drogi oddechowe. Taki smak samochodów jest niezbędny podczas jazdy po mieście i pomaga zrelaksować się w korkach. Aromaty lasu sosnowego wywołują korzystny zasięg asocjacyjny i pomagają zachować czystą świadomość podczas nocnych podróży samochodem. Ponadto, aromaty sosnowe skutecznie zwalczają długotrwałe nieprzyjemne zapachy we wnętrzu samochodu. Mięta pieprzowa to najlepszy sposób na walkę ze snem. Jego zapach pomoże kierowcy rozweselić drogę i dostroić się do drogi – taki zapach jest szczególnie przydatny rano, gdy trzeba szybko się obudzić i ruszyć w drogę. Jeśli wybierzesz aromat mięty pieprzowej, gwarantuje to złagodzenie drażliwości i poprawę nastroju. Aromat róży, w przeciwieństwie do innych kwiatowych zapachów samochodowych, nie rozluźnia kierowcy, ale raczej stymuluje jego pamięć i prowadzi do stanu zwiększonej koncentracji. Pomimo delikatności tego zapachu często preferują go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Esencja waniliowa pomoże nie tylko poradzić sobie z zapachem papierosów, ale także zwiększy uwagę kierowcy, nie wywierając zbyt silnego działania stymulującego. Zmęczenie i niepokój szybko znikają, jeśli samochód ma smak waniliowy.

Previous Produkty z pszczelego ula: pierzga
Next Jak sprawdzić opinie o sklepach z meblami i artykułami ogrodowymi?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Glinki do lakieru – plusy i minusy

Glinki do lakieru to obok pasty polerskiej najbardziej popularny produkt ścierny, który ma szerokie zastosowanie, gdy ktoś chce dbać o pielęgnację karoserii oraz lakieru. Mimo, że działanie tych środków w

Motoryzacja 0 Comments

Planujesz kupno Mitsubishi? Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie

Choć Mitsubishi nie są tak popularne, jak inne japońskie auta, mają w naszym kraju grono wiernych fanów. Zwinne, dynamiczne, o wyjątkowej linii cieszą się ogromnym powodzeniem zwłaszcza wśród młodych Polaków.

Motoryzacja 0 Comments

Polacy popierają ideę elektrycznej motoryzacji

Około 70 proc. ankietowanych popiera przedstawioną przez resort energii ideę budowy polskiego samochodu elektrycznego. Głównym argumentem przemawiającym za przesiadką ze spalinowego auta na napędzane prądem są potencjalne oszczędności podczas użytkowania. Ważnym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź