Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm, znany obecnie jako zaburzenie używania alkoholu, jest stanem, w którym człowiek ma chęć lub fizyczną potrzebę spożywania alkoholu, nawet jeśli ma on negatywny wpływ na jego życie.

W przeszłości, osoba z tym stanem była określana jako „alkoholik”. Jest to jednak coraz częściej postrzegane jako etykieta nieprzydatna i negatywna. Pracownicy służby zdrowia mówią teraz, że dana osoba ma zaburzenie związane z używaniem alkoholu (AUD).

Według National Institute of Health (NIH) w 2015 r. 15,1 mln dorosłych Amerykanów (6,2% populacji) miało problem z używaniem alkoholu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na świecie co roku 3,3 mln osób umiera z powodu szkodliwego używania alkoholu.

Leczenie

Pierwszym krokiem w kierunku uzdrowienia jest uznanie, że istnieje problem uzależnienia od alkoholu.

Następnym krokiem jest uzyskanie pomocy. Jest ona dostępna w różnych grupach wsparcia i usługach profesjonalnych.

Poniżej wymienione są uznane możliwości leczenia alkoholizmu:

  • Zrób to sam: Niektórym osobom z problemem alkoholowym udaje się ograniczyć picie lub powstrzymać się od picia bez szukania profesjonalnej pomocy. Bezpłatne informacje są dostępne na stronach internetowych, a książki o samopomocy można kupić w Internecie.
  • Doradztwo: Wykwalifikowany doradca może pomóc danej osobie podzielić się swoimi problemami, a następnie opracować plan radzenia sobie z piciem. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest powszechnie stosowana w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Czytaj więcej o pomocy w leczeniu alkoholizmu na : https://alkoholizmpomoc.pl/

  • Leczenie podstawowych problemów: Mogą pojawić się problemy z poczuciem własnej wartości, stresem, lękiem, depresją lub innymi aspektami zdrowia psychicznego. Ważne jest, aby leczyć również te problemy, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko związane z alkoholem. Konieczne będzie również leczenie powszechnych problemów związanych z alkoholem, takich jak nadciśnienie, choroby wątroby i ewentualnie choroby serca.
  • Programy dla alkoholików: Mogą one oferować specjalistyczną pomoc zawodową, terapię indywidualną lub grupową, grupy wsparcia, szkolenia, zaangażowanie rodziny, terapię zajęciową oraz wiele strategii leczenia nadużywania alkoholu. Dla niektórych osób pomocne jest fizyczne oderwanie się od dostępu do pokus.
  • Detoksykacja: Leki mogą pomóc w zapobieganiu objawom odstawienia (dreszcze delirium lub DT), które mogą wystąpić po odstawieniu leku. Leczenie trwa zazwyczaj od 4 do 7 dni. Chlordiazepoksyd, lek na benzodiazepinę, jest często używany do detoksykacji (detoksykacji).
  • Abstynencja: Niektóre osoby z powodzeniem kończą detoksykację, ale zaczynają pić ponownie albo zaraz po, albo jakiś czas później. Dostęp do poradnictwa, pomocy medycznej, grup wsparcia i pomocy rodzinnej może pomóc w uniknięciu alkoholu w miarę upływu czasu.
  • Alkoholicy Anonimowi: Alkoholicy Anonimowi to międzynarodowa wspólnota mężczyzn i kobiet, którzy mieli problemy z alkoholem. Są to osoby nieprofesjonalne, samowystarczalne, wielorasowe, apolityczne i dostępne niemal wszędzie. Nie ma wymogów wiekowych ani edukacyjnych. Członkostwo jest otwarte dla każdego, kto chce przestać pić.
Previous Wkrętarka Makita – jak rozpoznać podróbkę?
Next Różne zastosowania alkoholu izopropylowego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Fakty dotyczące makijażu mineralnego – dlaczego jest on zdrowszy dla Twojej skóry

Kosmetyki syntetyczne głównego nurtu są bardzo często wytwarzane z toksycznej mieszanki niebezpiecznych składników, z których niektóre są znane jako rakotwórcze i zaburzające gospodarkę hormonalną, a inne są znane jako powodujące

Life&Style 0 Comments

Przejście na zbilansowaną dietę i pozbycie się zbędnych kilogramów jednym z najpopularniejszych postanowień noworocznych

Przy postanowieniach noworocznych najważniejsze jest ustalenie realnego celu i powolne, ale systematyczne dążenie do niego. Odchudzanie może być rozłożone na kilka miesięcy. Nie powinno też wiązać się ze skrajnościami i dużymi wyrzeczeniami.

Life&Style 0 Comments

Dieta która smakuje – Pomoc ze strony specjalistów

Dieta bardzo często postrzegana jest jako pewnego rodzaju wyrzeczenia, podczas gdy tak naprawdę jest to zmiana codziennego trybu życia na bardziej zdrowy. Tym samym, jeśli tylko ktoś podejmie właściwą decyzję,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź