Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Alkoholizm, znany obecnie jako zaburzenie używania alkoholu, jest stanem, w którym człowiek ma chęć lub fizyczną potrzebę spożywania alkoholu, nawet jeśli ma on negatywny wpływ na jego życie.

W przeszłości, osoba z tym stanem była określana jako „alkoholik”. Jest to jednak coraz częściej postrzegane jako etykieta nieprzydatna i negatywna. Pracownicy służby zdrowia mówią teraz, że dana osoba ma zaburzenie związane z używaniem alkoholu (AUD).

Według National Institute of Health (NIH) w 2015 r. 15,1 mln dorosłych Amerykanów (6,2% populacji) miało problem z używaniem alkoholu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na świecie co roku 3,3 mln osób umiera z powodu szkodliwego używania alkoholu.

Leczenie

Pierwszym krokiem w kierunku uzdrowienia jest uznanie, że istnieje problem uzależnienia od alkoholu.

Następnym krokiem jest uzyskanie pomocy. Jest ona dostępna w różnych grupach wsparcia i usługach profesjonalnych.

Poniżej wymienione są uznane możliwości leczenia alkoholizmu:

  • Zrób to sam: Niektórym osobom z problemem alkoholowym udaje się ograniczyć picie lub powstrzymać się od picia bez szukania profesjonalnej pomocy. Bezpłatne informacje są dostępne na stronach internetowych, a książki o samopomocy można kupić w Internecie.
  • Doradztwo: Wykwalifikowany doradca może pomóc danej osobie podzielić się swoimi problemami, a następnie opracować plan radzenia sobie z piciem. Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest powszechnie stosowana w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Czytaj więcej o pomocy w leczeniu alkoholizmu na : https://alkoholizmpomoc.pl/

  • Leczenie podstawowych problemów: Mogą pojawić się problemy z poczuciem własnej wartości, stresem, lękiem, depresją lub innymi aspektami zdrowia psychicznego. Ważne jest, aby leczyć również te problemy, ponieważ mogą one zwiększać ryzyko związane z alkoholem. Konieczne będzie również leczenie powszechnych problemów związanych z alkoholem, takich jak nadciśnienie, choroby wątroby i ewentualnie choroby serca.
  • Programy dla alkoholików: Mogą one oferować specjalistyczną pomoc zawodową, terapię indywidualną lub grupową, grupy wsparcia, szkolenia, zaangażowanie rodziny, terapię zajęciową oraz wiele strategii leczenia nadużywania alkoholu. Dla niektórych osób pomocne jest fizyczne oderwanie się od dostępu do pokus.
  • Detoksykacja: Leki mogą pomóc w zapobieganiu objawom odstawienia (dreszcze delirium lub DT), które mogą wystąpić po odstawieniu leku. Leczenie trwa zazwyczaj od 4 do 7 dni. Chlordiazepoksyd, lek na benzodiazepinę, jest często używany do detoksykacji (detoksykacji).
  • Abstynencja: Niektóre osoby z powodzeniem kończą detoksykację, ale zaczynają pić ponownie albo zaraz po, albo jakiś czas później. Dostęp do poradnictwa, pomocy medycznej, grup wsparcia i pomocy rodzinnej może pomóc w uniknięciu alkoholu w miarę upływu czasu.
  • Alkoholicy Anonimowi: Alkoholicy Anonimowi to międzynarodowa wspólnota mężczyzn i kobiet, którzy mieli problemy z alkoholem. Są to osoby nieprofesjonalne, samowystarczalne, wielorasowe, apolityczne i dostępne niemal wszędzie. Nie ma wymogów wiekowych ani edukacyjnych. Członkostwo jest otwarte dla każdego, kto chce przestać pić.
Previous Wkrętarka Makita – jak rozpoznać podróbkę?
Next Różne zastosowania alkoholu izopropylowego

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Współczesne problemy nastolatków – uzależnienie od mediów społecznościowych

Mniej więcej połowa młodego pokolenia używa dziś mediów społecznościowych, takich jak  Instagram czy też Facebook. Ich świat to głównie odrealniona rzeczywistość. To utrudnia im odnajdywanie się w świecie fizycznym i

Life&Style 0 Comments

Wyciskarki do warzyw i owoców

Co to takiego wyciskarka do owoców i warzyw Wyciskarki na naszym rynku to stosunkowo nowa propozycja. Do tej pory raczej w naszej świadomości jako sprzęt do soków była sokowirówka. Słowo

Life&Style 0 Comments

Dlaczego tłumaczenia na angielski są ważne w świecie, w którym język angielski jest wszędzie?

Czy w świecie, w którym angielski jest wszędzie, tłumaczenie jest nadal ważne? Czy jest ono w ogóle konieczne? Język angielski jest trzecim najszerzej rozpowszechnionym językiem pod względem liczby rodzimych użytkowników,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź