Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Problemy związane z alkoholem – które wynikają z picia zbyt dużo, zbyt szybko lub zbyt często – należą do najważniejszych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi zmaga się z kontrolowaniem swojego picia w pewnym momencie życia. Około 17 milionów dorosłych w wieku 18 lat i więcej ma zaburzenia związane z używaniem alkoholu (AUD), a 1 na 10 dzieci mieszka w domu z rodzicem, który ma problem z piciem.

Dowiedz się więcej na stronie: https://alkoholizmpomoc.pl/

Czy leczenie działa?

Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, jak poważny może się wydawać problem, większość osób z zaburzeniami używania alkoholu może skorzystać z jakiejś formy leczenia.

Badania pokazują, że około jedna trzecia osób leczonych z powodu problemów alkoholowych nie ma dalszych objawów po roku. Wiele innych osób znacznie ogranicza picie i zgłasza mniej problemów związanych z alkoholem.

Opcje leczenia

Na pytanie o sposób leczenia problemów alkoholowych ludzie często myślą o 12-stopniowych programach lub 28-dniowej hospitalizacji, ale mogą mieć trudności z określeniem innych opcji. W rzeczywistości istnieje obecnie wiele różnych metod leczenia, dzięki znacznemu postępowi w tej dziedzinie w ciągu ostatnich 60 lat.

Ostatecznie nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, a to, co może działać na jedną osobę, może nie być dobre dla kogoś innego. Zrozumienie różnych opcji może być ważnym pierwszym krokiem.

Rodzaje leczenia

Zabiegi behawioralne

Zabiegi behawioralne mają na celu zmianę zachowań związanych z piciem alkoholu poprzez poradnictwo. Są one prowadzone przez pracowników służby zdrowia i wspierane przez badania wykazujące, że mogą one być korzystne.

Leki

Trzy leki są obecnie zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc ludziom powstrzymać lub ograniczyć picie i zapobiec nawrotowi choroby. Są one przepisywane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego pracownika służby zdrowia i mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z poradnictwem.

Grupy Wzajemnego Wsparcia

Alkoholicy Anonimowi (AA) i inne 12-stopniowe programy zapewniają wsparcie dla osób rzucających lub ograniczających picie. W połączeniu z leczeniem prowadzonym przez pracowników służby zdrowia, grupy wzajemnego wsparcia mogą zaoferować cenną dodatkową warstwę wsparcia.

Ze względu na anonimowy charakter grup wzajemnego wsparcia trudno jest naukowcom określić ich wskaźniki sukcesu w porównaniu z tymi prowadzonymi przez pracowników służby zdrowia.

Zaczynając od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Dla każdego, kto myśli o leczeniu, rozmowa z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej jest ważnym pierwszym krokiem – może on być dobrym źródłem skierowań na leczenie i leków. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej również może:

  • Oceń, czy wzorzec picia przez pacjenta jest ryzykowny.
  • Pomoc w opracowaniu planu leczenia
  • Ocenić ogólny stan zdrowia
  • Ocenić, czy leki na alkohol mogą być odpowiednie
Previous Zalety drukarni online
Next Separacja zębów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Apelujemy o rozsądek na drogach. Podsumowanie akcji „Pieszy” w powiecie wałbrzyskim

W miniony weekend na terenie powiatu wałbrzyskiego odbyły się działania pod kryptonimem „Pieszy”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz wobec pieszych. W ostatni weekend zmieniliśmy czas

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne Święta Wielkanocne

Wałbrzyscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dla funkcjonariuszy wielu pionów, to przede wszystkim okres wzmożonej pracy na rzecz mieszkańców. Na drogach oraz w centrum miasta jak

Wiadomości 0 Comments

Nominacja kom. Rafała Siczka na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz wręczył kom. Rafałowi Siczkowi rozkaz powołujący go z dniem 13 marca 2017 roku na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź