Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Problemy związane z alkoholem – które wynikają z picia zbyt dużo, zbyt szybko lub zbyt często – należą do najważniejszych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi zmaga się z kontrolowaniem swojego picia w pewnym momencie życia. Około 17 milionów dorosłych w wieku 18 lat i więcej ma zaburzenia związane z używaniem alkoholu (AUD), a 1 na 10 dzieci mieszka w domu z rodzicem, który ma problem z piciem.

Dowiedz się więcej na stronie: https://alkoholizmpomoc.pl/

Czy leczenie działa?

Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, jak poważny może się wydawać problem, większość osób z zaburzeniami używania alkoholu może skorzystać z jakiejś formy leczenia.

Badania pokazują, że około jedna trzecia osób leczonych z powodu problemów alkoholowych nie ma dalszych objawów po roku. Wiele innych osób znacznie ogranicza picie i zgłasza mniej problemów związanych z alkoholem.

Opcje leczenia

Na pytanie o sposób leczenia problemów alkoholowych ludzie często myślą o 12-stopniowych programach lub 28-dniowej hospitalizacji, ale mogą mieć trudności z określeniem innych opcji. W rzeczywistości istnieje obecnie wiele różnych metod leczenia, dzięki znacznemu postępowi w tej dziedzinie w ciągu ostatnich 60 lat.

Ostatecznie nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, a to, co może działać na jedną osobę, może nie być dobre dla kogoś innego. Zrozumienie różnych opcji może być ważnym pierwszym krokiem.

Rodzaje leczenia

Zabiegi behawioralne

Zabiegi behawioralne mają na celu zmianę zachowań związanych z piciem alkoholu poprzez poradnictwo. Są one prowadzone przez pracowników służby zdrowia i wspierane przez badania wykazujące, że mogą one być korzystne.

Leki

Trzy leki są obecnie zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc ludziom powstrzymać lub ograniczyć picie i zapobiec nawrotowi choroby. Są one przepisywane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego pracownika służby zdrowia i mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z poradnictwem.

Grupy Wzajemnego Wsparcia

Alkoholicy Anonimowi (AA) i inne 12-stopniowe programy zapewniają wsparcie dla osób rzucających lub ograniczających picie. W połączeniu z leczeniem prowadzonym przez pracowników służby zdrowia, grupy wzajemnego wsparcia mogą zaoferować cenną dodatkową warstwę wsparcia.

Ze względu na anonimowy charakter grup wzajemnego wsparcia trudno jest naukowcom określić ich wskaźniki sukcesu w porównaniu z tymi prowadzonymi przez pracowników służby zdrowia.

Zaczynając od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Dla każdego, kto myśli o leczeniu, rozmowa z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej jest ważnym pierwszym krokiem – może on być dobrym źródłem skierowań na leczenie i leków. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej również może:

  • Oceń, czy wzorzec picia przez pacjenta jest ryzykowny.
  • Pomoc w opracowaniu planu leczenia
  • Ocenić ogólny stan zdrowia
  • Ocenić, czy leki na alkohol mogą być odpowiednie
Previous Zalety drukarni online

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sprawca kradzieży z włamaniem do sklepu zatrzymany po kilku godzinach od zdarzenia przez policjantów z „jedynki”

32-letni mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem do jednego ze sklepów znajdującego się przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu. Dzięki profesjonalnym działaniom operacyjnym funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu

Wiadomości 0 Comments

16-latek zatrzymany przez policjantów kryminalnych za kradzież rozbójniczą na 13-latku

Decyzją sądu 16-letni mieszkaniec naszego miasta 3 najbliższe miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. Młody wałbrzyszanin w miniona środę ukradł 13-latkowi telefon, a gdy ten próbował odzyskać swoją własność, agresor

Wiadomości 0 Comments

Uwaga na złodziei

Wałbrzyska Policja przypomina, że wpuszczając nieznane osoby do mieszkania narażamy się na ryzyko. Nigdy nie mamy pewności jakie intencje mają osoby, które oferują nam różne przedmioty do sprzedaży. Nie możemy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź