Leczenie alkoholizmu

Leczenie alkoholizmu

Problemy związane z alkoholem – które wynikają z picia zbyt dużo, zbyt szybko lub zbyt często – należą do najważniejszych problemów zdrowia publicznego. Wielu ludzi zmaga się z kontrolowaniem swojego picia w pewnym momencie życia. Około 17 milionów dorosłych w wieku 18 lat i więcej ma zaburzenia związane z używaniem alkoholu (AUD), a 1 na 10 dzieci mieszka w domu z rodzicem, który ma problem z piciem.

Dowiedz się więcej na stronie: https://alkoholizmpomoc.pl/

Czy leczenie działa?

Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, jak poważny może się wydawać problem, większość osób z zaburzeniami używania alkoholu może skorzystać z jakiejś formy leczenia.

Badania pokazują, że około jedna trzecia osób leczonych z powodu problemów alkoholowych nie ma dalszych objawów po roku. Wiele innych osób znacznie ogranicza picie i zgłasza mniej problemów związanych z alkoholem.

Opcje leczenia

Na pytanie o sposób leczenia problemów alkoholowych ludzie często myślą o 12-stopniowych programach lub 28-dniowej hospitalizacji, ale mogą mieć trudności z określeniem innych opcji. W rzeczywistości istnieje obecnie wiele różnych metod leczenia, dzięki znacznemu postępowi w tej dziedzinie w ciągu ostatnich 60 lat.

Ostatecznie nie ma jednego, uniwersalnego rozwiązania, a to, co może działać na jedną osobę, może nie być dobre dla kogoś innego. Zrozumienie różnych opcji może być ważnym pierwszym krokiem.

Rodzaje leczenia

Zabiegi behawioralne

Zabiegi behawioralne mają na celu zmianę zachowań związanych z piciem alkoholu poprzez poradnictwo. Są one prowadzone przez pracowników służby zdrowia i wspierane przez badania wykazujące, że mogą one być korzystne.

Leki

Trzy leki są obecnie zatwierdzone w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc ludziom powstrzymać lub ograniczyć picie i zapobiec nawrotowi choroby. Są one przepisywane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub innego pracownika służby zdrowia i mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z poradnictwem.

Grupy Wzajemnego Wsparcia

Alkoholicy Anonimowi (AA) i inne 12-stopniowe programy zapewniają wsparcie dla osób rzucających lub ograniczających picie. W połączeniu z leczeniem prowadzonym przez pracowników służby zdrowia, grupy wzajemnego wsparcia mogą zaoferować cenną dodatkową warstwę wsparcia.

Ze względu na anonimowy charakter grup wzajemnego wsparcia trudno jest naukowcom określić ich wskaźniki sukcesu w porównaniu z tymi prowadzonymi przez pracowników służby zdrowia.

Zaczynając od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

Dla każdego, kto myśli o leczeniu, rozmowa z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej jest ważnym pierwszym krokiem – może on być dobrym źródłem skierowań na leczenie i leków. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej również może:

  • Oceń, czy wzorzec picia przez pacjenta jest ryzykowny.
  • Pomoc w opracowaniu planu leczenia
  • Ocenić ogólny stan zdrowia
  • Ocenić, czy leki na alkohol mogą być odpowiednie
Previous Zalety drukarni online
Next Separacja zębów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poważny wypadek z udziałem pieszej

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań i ciągłych apeli policjantów ruchu drogowego dzisiaj rano na ul. Sikorskiego w Wałbrzychu doszło do poważnego wypadku z udziałem pieszej. Około godziny 6:00 53-letni kierujący samochodem

Wiadomości 0 Comments

Bezpieczne ferie 2017

13 lutego 2017 roku rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Wałbrzyska Policja, jak co roku przypomina kilka zasad bezpiecznego wypoczynku zimowego. Większość dzieciaków niestety pozostanie w domach. W takich wypadkach nieodzowne

Wiadomości 0 Comments

21-latek, który okradał własną matkę i dokonał kradzieży z włamaniami w rękach policjantów

21-letni mieszkaniec Wałbrzycha od 2015 roku okradał własną matkę. W toku przeprowadzonych czynności policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu ustalili, że mężczyzna odpowiada także za trzy kradzieże z włamaniami. Dokonał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź