Jaki papier do ksero?

Jaki papier do ksero?

Od momentu, gdy zostało wynalezione pismo do chwili wynalezienia papieru upłynęło kilka tysięcy lat. Przez ten czas materiałami piśmienniczymi były woskowe i gliniane tabliczki, kościane płytki, zwoje papirusu. Za wynalazcę papieru uważany jest Chińczyk Cai Lun. Do wyprodukowania pierwszej partii papieru miało dojść w roku 105. W Chinach papier upowszechnił się bardzo szybko, przez kilkaset lat stanowił wyłączną własność Chińczyków. Papier do Europy Zachodniej zaczął docierać stosunkowo późno, bo dopiero w XI wieku. Tajemnicę jego produkcji do Europy przynieśli z Bliskiego Wschodu kupcy arabscy. Dzisiaj trudno nam sobie wyobrazić brak papieru. Używamy go na każdym kroku. Nowoczesne maszyny do produkcji papieru wytwarzają go w formie wstęg. Ich gramatura jest bardzo różna i uzależniona od przeznaczenia.

Jak powstaje papier?

Do wytwarzania papieru używana jest masa celulozowa. Otrzymuje się ja z miękkich i twardych gatunków drzew: topoli, kasztanu, sosny, eukaliptusa, świerku, brzozy. Do produkcji masy celulozowej wykorzystuje się też włókna pochodzące z innych roślin. Pnie drzew miele się w specjalnych rozdrabniarkach, a następnie miesza otrzymany miał z wodą. Ten rodzaj masy celulozowej jest dość słabej jakości. Służy do produkcji papieru, na których drukowane są codzienne wydania gazet. Masę celulozowa można uzyskać także chemicznie. Służy ona do produkcji papieru lepszej jakości. Na tym papierze drukuje się kolorowe magazyny, broszury książki oraz produkuje trwałe opakowania papierowe.

Papier do zastosowań biurowych

Papier to element wyposażenia każdego biura.

Zobacz: Czym jest gramatura papieru do ksero?

Do codziennego użytku wystarczy papier ksero. Jest to papier, na którym można kserować notatki czy drukować różnego rodzaju dokumenty. Standardowy papier przeznaczony do ksero ma format A4. To rozmiar, który zmieści się w podajniku większości używanych w biurach drukarek i w punktach ksero. Papier w tym formacie możemy kupić także do domowego użytku. Na rynku dostępny jest także papier o formacie A3, który ma rozmiar 297 x 420 mm. Do wyboru jest także papier o rozmiarach 148 x 210 mm. Jest to papier formatu A5. Do ploterów oraz wielkogabarytowych drukarek przeznaczony jest specjalny, wielkoformatowy papier. Wybierając papier do drukarki lub ksero musimy zwrócić uwagę również na jego gramaturę. Standardowy papier ksero ma gramaturę 80 g/m². Do drukowania ważnych dokumentów lepiej jest użyć papieru o wyższej gramaturze. Dokumenty, których nie chcemy kserować, wydrukujmy na papierze o gramaturze 90 g/m². Jeśli zależy na na tym, aby kserowany dokument miał naprawdę bardzo wysoką jakość, wybierzmy papier, który jest satynowy lub powlekany specjalną powłoką. Takie papiery są idealnie gładkie, doskonale widoczne są na nich najmniejsze detale. Oczywiście za takie papiery trzeba zapłacić więcej niż za standardowy papier do ksero.Jakość wydruków czy odbitek ksero nie zależy tylko od tego, na jakim urządzeniu zostały wykonane. Ogromny wpływ ma rodzaj użytego papieru. Im jakość papieru jest wyższa, tym wydruki są lepsze.

Previous Skrawanie: popularna metoda obróbki nie tylko metali
Next Podstawowe narzędzia i sprzęty fryzjerskie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Przewóz dzieci w fotelikach bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy samochodem zależy w dużej mierze od ich rodziców i opiekunów. Zasady, których należy przestrzegać, zostały określone w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Z punktu widzenia bezpieczeństwa, nie

Wiadomości 0 Comments

Złodziej z wyrzutami sumienia odpowie za przywłaszczenie gotówki

Do niecodziennego zatrzymania przez wałbrzyskich policjantów doszło w miniony poniedziałek. Mężczyzna, który przywłaszczył sobie kopertę ze sporą sumą pieniędzy, sam zgłosił się do funkcjonariuszy. Mundurowi odzyskali większość skradzionej gotówki. Pewien

Wiadomości 0 Comments

Co możemy wykonać w ksero czy drukarni?

W nowoczesnych studiach ksero i drukarniach możemy wykonać praktycznie każdy rodzaj zamówienia związanego z drukowaniem materiałów reklamowych, a także takich jak druk książek czy oprawa pracy dyplomowej. Co najchętniej drukujemy?

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź