Jak zaprojektować wizytówkę: 10 wskazówek

Jak zaprojektować wizytówkę: 10 wskazówek

Mimo że coraz częściej pracujemy w biurach bez papieru, wizytówka jest nadal podstawą naszej działalności. Jeśli nie masz karty, którą możesz wręczyć potencjalnym klientom lub współpracownikom, tracisz kluczową możliwość marketingową. Nie wszystkie wizytówki są jednakowe. Żyjemy w świecie, w którym przeciętny mały biznes może zaprojektować swoje własne wizytówki i zamówić je u znanych drukarek internetowych za cenę kolacji. Ale te karty są zazwyczaj niższej wagi i zazwyczaj używają twee clip art odnosić się do reklamowanej firmy. Oznacza to, że jest tam wiele źle zaprojektowanych wizytówek. Jest to zarówno wyzwanie, jak i okazja: aby się wyróżnić, trzeba stworzyć projekt, który będzie wyglądał fantastycznie i pomoże Ci się wyróżnić.

Jeśli potrafisz sprawić, by było to przyjemne w dotyku i czuć się przyjemnie w dłoni, będziesz na dobrej drodze. Stwórz skuteczną kartę, a będziesz mógł wywyższyć swoją firmę ponad konkurencję, zanim potencjalny klient zobaczy Twoje portfolio projektów. Mając to wszystko na uwadze, zebraliśmy 10 naszych najlepszych wskazówek dotyczących tworzenia skutecznych, innowacyjnych wizytówek.

Oto jak zaprojektować wizytówkę, która pozostawia trwałe wrażenie

 1. Pamiętaj o podstawowych zasadach projektowania

Może wydawać się to oczywiste, ale warto powtórzyć, że wizytówka jest kawałkiem drukowanego materiału, jak każdy inny. Z tego powodu podstawowe zasady projektowania na papierze odnoszą się do wizytówek:

 • Zachowaj całą kopię klucza co najmniej 5 mm od krawędzi trymowanej
 • Praca w rozdzielczości 300 dpi dla najlepszej reprodukcji obrazu
 • Upewnij się, że zachowujesz minimalny rozmiar typografii, aby zachować jej czytelność.
 • Projektowanie w CMYK, chyba że pracujesz wyłącznie z kolorami spotowymi
 • Wielu projektantów uważa również, że pomaga to w użyciu siatki do układania kart, ponieważ może to pomóc w osiągnięciu właściwej hierarchii informacji, jak również zapewnić, że wyrównanie jest rozsądne.
 1. Bądź kreatywny w ramach ograniczeń

Istnieje kilka „standardowych” rozmiarów wizytówek, w zależności od miejsca na świecie (być może dlatego, że rozmiary portfeli również różnią się nieznacznie w zależności od kraju). Jeden z typowych rozmiarów wizytówek to 55 x 85 mm, choć w Internecie można znaleźć wiele innych.

Nawet jeśli masz tylko malutkie płótno, wciąż możesz być kreatywny z przestrzenią. Zacznij od rozważenia kluczowych informacji, które chcesz zawrzeć, które zazwyczaj będzie nazwa, numer telefonu i adres e-mail / uchwyty społeczne, a następnie pracować nad projektem wokół prezentacji tych informacji w kreatywny sposób.

 1. Unikaj częstych pułapek

Istnieją pewne wspólne pułapki przy projektowaniu wizytówek, o których warto wiedzieć. Pierwszą i najbardziej oczywistą z nich jest upewnienie się, że zapewniasz krwawienie określone przez drukarkę. Zazwyczaj jest to 3 mm, ale może być 5 mm, więc sprawdź! Aby uzyskać więcej informacji na temat spadów i innych potrzeb drukowania, przeczytaj nasze 5 rzeczy każdy twórczy musi wiedzieć o druku artykułu projektu dla niektórych wskazówek. Równie ważne jest, aby unikać stosowania prostego obramowania wokół całej karty, ponieważ w przypadku, gdy karta nie jest idealnie wycięta, będzie to wskazywało na ewentualne przesunięcie w trymie.

 1. Stosować specjalne wykończenia

Natychmiastowym sposobem na dodanie impetu swojej wizytówce jest zastosowanie specjalnego wykończenia. Specjalne wykończenia, takie jak: folia blokująca, atrament spot-UV i metaliczny, mogą zwiększyć koszty druku. Oferują one jednak możliwość uczynienia Twojej wizytówki bardziej dotykalną, wizualnie imponującą i niezapomnianą. Jeśli nie jesteś pewien, jak do tego podejść, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym tworzenia specjalnych wykończeń druku w programie InDesign.

Różne drukarki oferują różne opcje wykończenia, więc porozmawiaj z nimi, aby dowiedzieć się, co mogą zrobić dla Ciebie, i nie bój się iść do specjalisty, jeśli Twoja zwykła drukarka oferuje tylko prosty druk czterokolorowy.

 1. Wetnij w swoją kartę

Doskonałym sposobem na uczynienie karty niepowtarzalną jest zastosowanie procesu wykrawania w celu usunięcia elementów z zasobu karty, pozostawiając pustkę. Możesz użyć matrycy do zmiany kształtu karty (np. poprzez zaokrąglenie narożników) lub wyciąć kształty ze środka. Diety są drogie w tworzeniu za pierwszym razem, chociaż coraz częściej drukarki oferują opcje wycinania laserowego, które sprawiają, że ekonomicznie jest tworzyć wygląd wykrojnika na krótszych nakładach. Istnieje kilka niesamowicie kreatywnych przykładów w sieci, jak na przykład ta wykrawana papeteria firmowa, a w połączeniu z gnieceniem można wykorzystać ten proces do stworzenia cech architektonicznych w projekcie karty.

 1. Wypróbuj nietypowe materiały

Większość wizytówek jest drukowana na kartotece. Jest to najbardziej ekonomiczna opcja druku wizytówek. Jeśli chcesz uzyskać trochę więcej kreatywności, możesz drukować na różnego rodzaju materiałach, w tym na przezroczystych tworzywach sztucznych, metalach, drewnie, a nawet łupkach. Pamiętaj, że karty muszą być przenośne i łatwe do przechowywania w kieszeni lub teczce, ale bądź kreatywny, wybierając materiały magazynowe, a od razu wyróżnisz się na tle codziennych wizytówek.

 1. Niech się przyda.

Jednym z problemów z papierem jest to, że jest wszędzie. Niektórzy trzymają się każdego kawałka papieru, który otrzymują, gromadząc papierową górę, podczas gdy inni są o wiele bardziej bezwzględni i przy pierwszej okazji poddają rzeczy recyklingowi. Aby uniknąć ryzyka recyklingu, spraw, by Twoja wizytówka działała jak coś więcej niż tylko wizytówka. Niektóre z najbardziej zapadających w pamięć projektów zawierają zarówno funkcje, jak i formę, dzięki czemu przetrwają one dłużej niż większość wizytówek. Przykładem może być wizytówka, która pełni funkcję uchwytu na spinki do włosów lub zamienia się w miniaturowy fotel do telefonu.

 1. Zrób swój własny

Jeśli czujesz się kreatywny, to czemu nie zrobisz sobie własnej wizytówki? W serwisie eBay można znaleźć zestawy do wyprasowywania w rozsądnych cenach, dzięki którym z łatwością zamienisz dowolny zasób wizytówek na własną wizytówkę. Można też skorzystać z jednego z tych pięknych bezpłatnych szablonów wizytówek.

Robienie własnych jest czasochłonnym, ale bardzo satysfakcjonującym sposobem wyrażania siebie w karcie.

 1. Recykling starych kart

Stare wizytówki, pocztówki lub opakowania mogą być ponownie wykorzystane i zyskać nowe życie jako wizytówka. Recykling jest przyjazny dla środowiska i może pozwolić Ci wyrazić swoją kreatywność w nowy, ekscytujący sposób.

 1. Sprawdź podwójnie swoje dzieło sztuki

Ta wskazówka odnosi się do każdej pracy związanej z drukowaniem, ale jest ona tak ważna, że warto ją powtórzyć przy projektowaniu wizytówek. Wysyłając swój projekt do drukarni, upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś każdy szczegół.

Nie ma nic gorszego niż odzyskanie kart i odkrycie literówki w adresie e-mail lub nazwisku. Sprawdź dwa razy, wydrukuj raz jest dobrze nauczonym porzekadłem!

http://drukdlastudenta.pl/

Previous Jak skutecznie wyczyścić ekran LCD z zabrudzeń?
Next Jak naprawdę działają biura tłumaczeń?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Zaopatrzenie dla salonów fryzjerskich

Z usług, które świadczą salony fryzjerskie korzysta mnóstwo osób. Świadczenie usług fryzjerskich wymaga nie tylko umiejętności. W swojej pracy fryzjerzy używają szeregu narzędzi, sprzętów i kosmetyków. W połączeniu z umiejętnościami

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowoczesne akcesoria telefoniczne, których potrzebuje każdy

We współczesnym świecie bardzo trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez telefonu komórkowego. Prawie każdy z nas korzysta z tego urządzenia mobilnego. Aby zabezpieczyć telefon, uprościć jego użytkowanie, a także po

Strefa Biznesu 0 Comments

Tablica magnetyczna. Przydatna w każdym biurze!

W celu podjęcia dobrej decyzji co do wyboru tablicy magnetycznej, należy dokładnie kreślić funkcję jaką ma spełniać. Na początku na warto zrobić research, aby zapoznać się z wszelkimi dostępnymi rodzajami.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź