Jak zaprojektować idealny pokój dla dziecka?

Jak zaprojektować idealny pokój dla dziecka?

Jak widzisz idealny pokój dziecinny? Wypełniony światłem, radością i atmosferą kreatywności? Podpowiadamy jak spełniać tą wizję

Pozbądź się dodatków

Oczywiście należy zacząć od porządkowania. Pokój dziecięcy to pomieszczenie, w którym wykonuje się wiele ważnych rzeczy (sen, zajęcia, zabawy, kreatywność, sport) i dlatego wiele rzeczy jest tam przechowywanych. Wydawałoby się, że to wszystko jest konieczne i nie ma co wyrzucić. Jeśli jednak się rozejrzysz, to znajdziesz zepsute zabawki, suche pisaki, gry bez części, tysiąc i jedną niespodziankę, a także inne niezidentyfikowane przedmioty. Konieczne jest radykalne rozwiązanie tego problemu: wyrzucanie wszystkiego, co jest zepsute.

Strefowanie pokoju

Jaki jest prawidłowy podział na strefy w pokoju dziecięcym? Już na pierwszy rzut oka widać, gdzie dziecko śpi, gdzie przechowuje rzeczy, gdzie się bawi lub angażuje w kreatywność i odrabia prace domowe. Jeśli w domu nie ma oddzielnego pokoju dziecięcego, wybierz kącik dla dziecka w salonie lub sypialni. Niech będzie mały, ale będzie należał tylko do niego i będzie ułożony według jego gustu. Przestrzeń osobista jest bardzo ważna dla każdego, nawet małego człowieka.

Właściwie przechowuj rzeczy

Organizacja przestrzeni w pokoju dziecinnym, jak w każdym innym pomieszczeniu, nie jest możliwa bez podziału na kategorie. Jednak są tutaj pewne osobliwości. Po pierwsze, pozwól dziecku podejmować decyzje. Fantazja i indywidualność przejawiają się nawet w najbardziej przyziemnych, czysto technicznych kwestiach. Po drugie, stwórz kategorie, które dzieci zrozumieją, a po trzecie, nie przesadzaj z ich liczbą. Na przykład możesz podzielić zabawki według rozmiaru na duże (lalki dla dzieci) i małe (lalki Barbie), ale nie według serii.

Spektrum kolorów

Niektórzy rodzice są przekonani, że ten pokój powinien być jasny. Jednak jeśli dorośli racjonalnie postrzegają swoje otoczenie, dzieci żyją uczuciami. Są otwarte na wszystko nowe, są znacznie bardziej podatne na działanie kolorów. Dlatego tony mogą stać się niejako regulatorem emocji. Istnieje przekonanie, że odcienie niebieskiego uspokajają, a czerwienie denerwują, ale dotyczy to tylko dorosłych. Stosowane u dzieci odcienie niebieskiego i fioletowego działają depresyjnie na układ nerwowy, natomiast odcienie czerwieni, pomarańczy i żółci, przeciwnie, łagodzą, dają poczucie komfortu. Do takiego wniosku doszli psychologowie badający wpływ koloru na psychikę dzieci. Zdecydowanie należy unikać ciemnych odcieni: czarnego, szarego, ciemnobrązowego, bez względu na to, jak stylowe ci się wydają. Niemowlęta często kojarzą je z czymś nieprzyjemnym, brudnym. Jednak oczywiście najważniejsza w projekcie jest równowaga i miara. Lepiej jest pomalować sufit, ściany, podłogę w neutralnych miękkich, pastelowych odcieniach. I dodaj jasne kolory do akcesoriów, tekstyliów – punktowo. W ten sposób możesz łatwo wprowadzać zmiany we wnętrzu, gdy dziecko rośnie i zmieniają się jego potrzeby.

Jak wybrać meble

Najważniejszym kryterium w tej kwestii są materiały do produkcji. Tanie płyty wiórowe i MDF emitują toksyczne substancje. Jeśli lubisz takie modele, zwróć uwagę na klasę bezpieczeństwa, musi wynosić co najmniej E1.

https://1000dzieci.pl/

Previous Tablica magnetyczna. Przydatna w każdym biurze!
Next Właściwości pierzgi pszczelej

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Drukowanie wielkoformatowe: Przygotowanie twojego dzieła sztuki

Przez większą część mojej kariery zawodowej (jako grafik i dyrektor artystyczny) zajmowałem się głównie produkcją druków małoformatowych, od drukowanych książek po broszury, od ogłoszeń po opakowania artykułów papierniczych i wizytówek.

Life&Style 0 Comments

Meble fryzjerskie – jakie kupić do swojej firmy?

Zakup odpowiednich mebli fryzjerskich do salonu fryzjerskiego, który właśnie powstaje, to z jednej strony zadanie łatwe, ale z drugiej wyjątkowo stresujące. Od ostatecznego efektu zależy bowiem zadowolenie klientów, a od

Life&Style 0 Comments

Fotoobraz – prezent dla siebie i dla innych

Ozdabianie ścian obrazami nadal jest bardzo popularne. Różnica jest taka, że w tej chwili możemy dużo mniej za nie zapłacić, niż to było dawniej. Obrazy zaś nie muszą być nawet

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź