Jak skutecznie wyczyścić ekran LCD z zabrudzeń?

Jak skutecznie wyczyścić ekran LCD z zabrudzeń?

Aby złapać każdą sekundę swojego ulubionego programu, potrzebujesz ekranu telewizora, który jest wolny od kurzu, brudu i odcisków palców. Jednak zastosowanie niewłaściwej metody czyszczenia może zniweczyć wszelkie gwarancje, które mogą być nadal aktualne. Dlatego Laboratoria Sprzątania i Mediów oraz Techniki Instytutu Dobrego Gospodarowania połączyły swoje siły, aby zarekomendować najbezpieczniejsze, najbardziej skuteczne metody i produkty do czyszczenia ekranu telewizora i ujawnić obraz, który jest genialny do oglądania, a także szorować wszystkie akcesoria, które się z nim wiążą.

Bez względu na to, jaki masz telewizor, będziesz potrzebował suchej ściereczki z mikrofibry, przeznaczonej do czyszczenia i usuwania smug z okularów, telefonów komórkowych i obiektywów kamer.

Jak czyścić płaskie telewizory plazmowe, LED, LCD i OLED

Bardziej delikatne ekrany LCD, plazmowe lub do tylnej projekcji nie radzą sobie z tradycyjnym czyszczeniem na mokro. Zamiast tego należy je odkurzyć miękką, suchą ściereczką z mikrofibry. Uporczywe, punktowe czyszczenie uporczywych smug za pomocą nawilżonej chusteczki przeznaczonej dla elektroniki. Ściereczką z mikrofibry przejdź przez przyciski i tył telewizora, aby zassać kurz do otworów wentylacyjnych.

Ekrany plazmowe, choć wykonane ze szkła, posiadają powłoki antyodblaskowe, które mogą zostać uszkodzone przez tradycyjne środki czyszczące. Do czyszczenia ekranów LED LCD i telewizorów OLED najlepiej stosować te same metody czyszczenia na sucho, które stosuje się w przypadku telewizorów LED LCD i OLED.

Jak czyścić telewizory kineskopowe

Czyszczenie szklanych ekranów telewizorów kineskopowych jest równie łatwe jak czyszczenie luster w domu. Przetrzyj je ściereczką z mikrofibry zwilżoną odrobiną wody lub ulubionym sprayem do czyszczenia okien. Zetrzyj paznokciem przyklejone kawałki i wytrzyj ekran do sucha. Nigdy (powtarzamy, nigdy!) nie spryskuj ekranu bezpośrednio. Może to spowodować uszkodzenie zestawu, jak również otaczających go szafek.

Wskazówki dotyczące utrzymywania telewizora w czystości

Co tydzień należy czyścić telewizor, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, folii i odcisków palców i utrudnić ich usuwanie. Ułatwisz to sobie jeszcze bardziej, trzymając w pobliżu ściereczkę z mikrofibry, aby w razie potrzeby usunąć kurz i brud.

– Nigdy nie rozpylaj niczego bezpośrednio na ekran telewizora, nawet szklanego telewizora kineskopowego. Nadmiar aerozolu może dostać się do obudowy i do wnętrza obudowy i uszkodzić zestaw.

– Do usuwania kurzu z otworów wentylacyjnych, portów i złączy kablowych należy używać miękkiej szczotki do odkurzania i niskiego poziomu ssania.

– Pamiętaj, aby zawsze postępować zgodnie z instrukcjami producenta, jeśli w ramach gwarancji cokolwiek zrobisz wbrew jej warunkom, może spowodować utratę gwarancji.

– Trzymaj się z dala od produktów zawierających amoniak, alkohol lub aceton, które mogą uszkodzić ekran telewizora.

Sprawdź chusteczki do czyszczenia ekranów LCD w ofercie Alibiuro: https://alibiuro.pl/chusteczki-i-sciereczki

Previous Dlaczego tłumaczenia na angielski są ważne w świecie, w którym język angielski jest wszędzie?
Next Jak zaprojektować wizytówkę: 10 wskazówek

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wady zgryzu należy korygować bez względu na wiek

Średnio 60 proc. osób w Polsce ma wady zgryzu. Często traktowane są one jak problem estetyczny. Tymczasem spowodowane przez krzywy zgryz stłoczenie zębów czy problemy w stawach skroniowo-żuchwowych mogą być przyczyną wielu chorób

Life&Style 0 Comments

Dla kogo i czym jest depilacja laserowa?

W przypadku panów posiadanie owłosienia na niemalże całym ciele nie stanowi większego problemu, jest czymś naturalnym. Niektórzy ograniczają się jedynie do golenia zarostu lub tylko przycinania brody. Inaczej wygląda to

Life&Style 0 Comments

W Polsce prawie 7 mln osób gra w gry na smartfonach i tabletach

Już 1,9 mld użytkowników smartfonów gra w gry mobilne. W Polsce to blisko 7 mln osób. Rynek rośnie w siłę, dobre perspektywy czekają przede wszystkim gry w systemie free-to-play, które odpowiadają nawet za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź