Jak działają soczewki fotochromowe?

Jak działają soczewki fotochromowe?

Cząsteczki odpowiedzialne za powodowanie zaciemnienia soczewek fotochromowych są aktywowane przez promieniowanie ultrafioletowe słońca. Ponieważ promienie UV przenikają przez chmury, soczewki fotochromowe zaciemniają się zarówno w dni pochmurne, jak i słoneczne.

Soczewki fotochromowe zazwyczaj nie ciemnieją wewnątrz pojazdu, ponieważ szyba przednia blokuje większość promieni UV. Ostatnie postępy w technologii pozwalają niektórym soczewkom fotochromowym aktywować się zarówno w promieniach UV jak i w świetle widzialnym, zapewniając pewne zaciemnienie za przednią szybą. Zapytaj swojego optyka o szczegóły.

Soczewki fotochromowe są dostępne w prawie wszystkich materiałach i konstrukcjach soczewek, w tym w soczewkach o wysokim indeksie, bifokalach i soczewkach progresywnych. Dodatkową zaletą soczewek fotochromowych jest to, że chronią one oczy przed 100 procentami szkodliwych promieni UVA i UVB słońca.

Ponieważ dożywotnia ekspozycja człowieka na światło słoneczne i promieniowanie UV wiązała się w późniejszym okresie życia z kataraktami, warto rozważyć zastosowanie soczewek fotochromowych zarówno do okularów dziecięcych, jak i do okularów dla dorosłych. Poliwęglan jest najbezpieczniejszym materiałem na soczewki dla dzieci, zapewniającym do 10 razy większą odporność na uderzenia niż inne materiały na soczewki.

Dodanie powłoki antyrefleksyjnej do obiektywów fotochromowych jeszcze bardziej zwiększa ich wydajność. Powłoka AR pozwala na przepuszczanie większej ilości światła przez soczewki fotochromowe w celu uzyskania ostrzejszego widzenia w warunkach słabego oświetlenia (np. podczas jazdy nocą) oraz eliminuje uciążliwe odbicia światła słonecznego i innego światła z tylnej strony soczewki w jasnych warunkach.

Mimo, że soczewki fotochromowe kosztują więcej niż przezroczyste okulary, oferują one wygodę zmniejszania potrzeby noszenia przy sobie okularów przeciwsłonecznych na receptę wszędzie tam, gdzie się wybierasz.

http://eyeprotect.pl/blog/soczewki-okularowe-antyrefleksy-czy-fotochrom/grl_jmoe

Previous Co to jest uzależnienie od Internetu?
Next Karta Charakterystyki substancji chemicznej i jej specyfika

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Fotoobraz – prezent dla siebie i dla innych

Ozdabianie ścian obrazami nadal jest bardzo popularne. Różnica jest taka, że w tej chwili możemy dużo mniej za nie zapłacić, niż to było dawniej. Obrazy zaś nie muszą być nawet

Life&Style 0 Comments

Jak zaprojektować idealny pokój dla dziecka?

Jak widzisz idealny pokój dziecinny? Wypełniony światłem, radością i atmosferą kreatywności? Podpowiadamy jak spełniać tą wizję Pozbądź się dodatków Oczywiście należy zacząć od porządkowania. Pokój dziecięcy to pomieszczenie, w którym

Life&Style 0 Comments

Jak jeść zdrowo i smacznie?

Zdrowe jedzenie może być łatwe, niedrogie i smaczne. Chodzi o to, aby dokonywać mądrych wyborów w celu stworzenia ogólnego zdrowego wzorca żywieniowego. W końcu zdrowa dieta może pomóc zmniejszyć ryzyko

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź