Inteligentne wtyczki

Inteligentne wtyczki

Oto prosty i niedrogi sposób na sterowanie lampami i małymi urządzeniami w Twoim inteligentnym domu. Do wyboru są dziesiątki, pomożemy Ci znaleźć odpowiedni sposób.

Każdy pokój w twoim domu ma je: gniazda zasilania, i są one tak głupie, jak technologia może być. Aby stworzyć prawdziwie inteligentny dom, musisz ulepszyć sposób działania okablowania, tak aby można było nim sterować, zarządzać i monitorować go z daleka.

ou może wynająć elektryka, który wyrwie istniejące gniazdka i zastąpi je inteligentnymi modelami naściennymi, ale jest łatwiejszy, mniej kosztowny sposób: Wstawić do tych gniazdek inteligentną wtyczkę. Działają dokładnie tak, jak brzmią: Gniazdo w ścianie nie zmienia się, wystarczy skonfigurować dodatkową wtyczkę za pomocą aplikacji, podłączyć ją do sieci i używać jej do sterowania tym, co jest w niej podłączone.

Inteligentne wtyczki są poręczne na wszystkie sposoby. Niektóre modele mają wbudowane ściemniacze, dzięki czemu można regulować jasność podłączonej do nich lampy; inne mogą zasilać małe urządzenia, takie jak wentylator czy grzejnik przestrzenny. Inne można zaplanować, tak aby Twój dom wyglądał na mieszkalny, gdy jesteś na wakacjach, lub abyś mógł ograniczyć godziny, w których Twoje dzieci mogą grać w gry wideo lub oglądać telewizję.

Inteligentna wtyczka Leviton’s Decora DW15P jest naszym nowym faworytem w tej kategorii. Łączy się ona z Twoją siecią przez Wi-Fi, dzięki czemu nie jest potrzebny żaden koncentrator. Smukła obudowa oznacza, że możesz podłączyć dwa z nich do tego samego gniazdka duplex. Jednak to, co czyni go wyjątkowym w tej klasie produktów, to fakt, że jest to urządzenie dwupasmowe, co oznacza, że może pracować zarówno w sieciach Wi-Fi 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Jest to jednak urządzenie typu on/off, a nie ściemniacz. Jeśli potrzebujesz funkcji ściemniania, weź pod uwagę ofertę firmy Lutron (patrz poniżej).

Wicelider w rankingu

Currant WiFi Smart Outlet kosztuje sporo więcej niż Leviton, ale oprócz ładniejszego wyglądu, zapewnia dwa niezależnie sterowane inteligentne gniazda, zużywając tylko jedno gniazdo. Gniazda te mogą sterować urządzeniami z silnikami, takimi jak wentylatory, ale nie mogą przyciemniać lampy, która jest podłączona do któregoś z nich.

Najlepsza inteligentna wtyczka dla użytkowników energii elektrycznej

Piasta w zestawie startowym Lutron może sterować czymś więcej niż tylko dostarczonymi z nią inteligentnymi wtyczkami. Obsługuje on również ściemniacze ścienne firmy Lutron i można go używać do planowania i automatyzacji linii zaciemniaczy okiennych z napędem Serena firmy Lutron. Co więcej, możesz włączyć ten zestaw do szerszego systemu inteligentnego domu i jest on również zgodny z ekosystemem Apple HomeKit.

Najlepsza inteligentna listwa zasilająca

W tej dziedzinie nie ma dużej konkurencji, ale nie chodzi tylko o to, że TP-Link wygrywa domyślnie. Kasa Smart Wi-Fi Power Strip dysponuje sześcioma uziemionymi gniazdami, które można niezależnie kontrolować i planować oraz trzema szybkimi portami ładowania USB. Oferuje też oczywiście ochronę przed przepięciami w sieci. Może się wydawać, że jest drogi i kosztuje około 80 dolarów, ale w porównaniu do inteligentnych wtyczek z podwójnym wyjściem, które kosztują około 60 dolarów, jest to całkiem dobry wybór.

http://gsm-akcesorium.pl/inteligentny-dom-i-biuro/psqf/inteligentne-wtyczki-dzieki-ktorym-twoj-dom-bedzie-jeszcze-inteligentniejszy.html

Previous Jak działają elektryczne akumulatory? Żywotność baterii w samochodzie elektrycznym
Next Co to jest uzależnienie od Internetu?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są raczej przemyślane

Gwiazda twierdzi, że do zakupów odzieżowych podchodzi strategicznie. Woli kupić mniej ubrań, ale za to lepszej jakości. Często czeka również na sezonowe przeceny. – Na pewno nie kupuję kompulsywnie, moje zakupy są

Life&Style 0 Comments

Czym jest wyświetlacz Retina?

Retina to termin, który firma Apple opatentowała, aby opisać rodzaj wyświetlacza, który wytwarzają, z gęstością pikseli tak dużą, że widz nie jest w stanie rozpoznać poszczególnych pikseli przy normalnej odległości

Life&Style 0 Comments

W Polsce prawie 7 mln osób gra w gry na smartfonach i tabletach

Już 1,9 mld użytkowników smartfonów gra w gry mobilne. W Polsce to blisko 7 mln osób. Rynek rośnie w siłę, dobre perspektywy czekają przede wszystkim gry w systemie free-to-play, które odpowiadają nawet za

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź