Inteligentne wtyczki

Inteligentne wtyczki

Oto prosty i niedrogi sposób na sterowanie lampami i małymi urządzeniami w Twoim inteligentnym domu. Do wyboru są dziesiątki, pomożemy Ci znaleźć odpowiedni sposób.

Każdy pokój w twoim domu ma je: gniazda zasilania, i są one tak głupie, jak technologia może być. Aby stworzyć prawdziwie inteligentny dom, musisz ulepszyć sposób działania okablowania, tak aby można było nim sterować, zarządzać i monitorować go z daleka.

ou może wynająć elektryka, który wyrwie istniejące gniazdka i zastąpi je inteligentnymi modelami naściennymi, ale jest łatwiejszy, mniej kosztowny sposób: Wstawić do tych gniazdek inteligentną wtyczkę. Działają dokładnie tak, jak brzmią: Gniazdo w ścianie nie zmienia się, wystarczy skonfigurować dodatkową wtyczkę za pomocą aplikacji, podłączyć ją do sieci i używać jej do sterowania tym, co jest w niej podłączone.

Inteligentne wtyczki są poręczne na wszystkie sposoby. Niektóre modele mają wbudowane ściemniacze, dzięki czemu można regulować jasność podłączonej do nich lampy; inne mogą zasilać małe urządzenia, takie jak wentylator czy grzejnik przestrzenny. Inne można zaplanować, tak aby Twój dom wyglądał na mieszkalny, gdy jesteś na wakacjach, lub abyś mógł ograniczyć godziny, w których Twoje dzieci mogą grać w gry wideo lub oglądać telewizję.

Inteligentna wtyczka Leviton’s Decora DW15P jest naszym nowym faworytem w tej kategorii. Łączy się ona z Twoją siecią przez Wi-Fi, dzięki czemu nie jest potrzebny żaden koncentrator. Smukła obudowa oznacza, że możesz podłączyć dwa z nich do tego samego gniazdka duplex. Jednak to, co czyni go wyjątkowym w tej klasie produktów, to fakt, że jest to urządzenie dwupasmowe, co oznacza, że może pracować zarówno w sieciach Wi-Fi 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Jest to jednak urządzenie typu on/off, a nie ściemniacz. Jeśli potrzebujesz funkcji ściemniania, weź pod uwagę ofertę firmy Lutron (patrz poniżej).

Wicelider w rankingu

Currant WiFi Smart Outlet kosztuje sporo więcej niż Leviton, ale oprócz ładniejszego wyglądu, zapewnia dwa niezależnie sterowane inteligentne gniazda, zużywając tylko jedno gniazdo. Gniazda te mogą sterować urządzeniami z silnikami, takimi jak wentylatory, ale nie mogą przyciemniać lampy, która jest podłączona do któregoś z nich.

Najlepsza inteligentna wtyczka dla użytkowników energii elektrycznej

Piasta w zestawie startowym Lutron może sterować czymś więcej niż tylko dostarczonymi z nią inteligentnymi wtyczkami. Obsługuje on również ściemniacze ścienne firmy Lutron i można go używać do planowania i automatyzacji linii zaciemniaczy okiennych z napędem Serena firmy Lutron. Co więcej, możesz włączyć ten zestaw do szerszego systemu inteligentnego domu i jest on również zgodny z ekosystemem Apple HomeKit.

Najlepsza inteligentna listwa zasilająca

W tej dziedzinie nie ma dużej konkurencji, ale nie chodzi tylko o to, że TP-Link wygrywa domyślnie. Kasa Smart Wi-Fi Power Strip dysponuje sześcioma uziemionymi gniazdami, które można niezależnie kontrolować i planować oraz trzema szybkimi portami ładowania USB. Oferuje też oczywiście ochronę przed przepięciami w sieci. Może się wydawać, że jest drogi i kosztuje około 80 dolarów, ale w porównaniu do inteligentnych wtyczek z podwójnym wyjściem, które kosztują około 60 dolarów, jest to całkiem dobry wybór.

http://gsm-akcesorium.pl/inteligentny-dom-i-biuro/psqf/inteligentne-wtyczki-dzieki-ktorym-twoj-dom-bedzie-jeszcze-inteligentniejszy.html

Previous Jak działają elektryczne akumulatory? Żywotność baterii w samochodzie elektrycznym
Next Co to jest uzależnienie od Internetu?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wady zgryzu należy korygować bez względu na wiek

Średnio 60 proc. osób w Polsce ma wady zgryzu. Często traktowane są one jak problem estetyczny. Tymczasem spowodowane przez krzywy zgryz stłoczenie zębów czy problemy w stawach skroniowo-żuchwowych mogą być przyczyną wielu chorób

Life&Style 0 Comments

Alkohole premium coraz popularniejsze

Rośnie w Polsce zainteresowanie alkoholami z grupy premium. Systematycznie spada spożycie wódki, rośnie natomiast import whisky. Pod tym względem Polska znajduje się na czwartym miejscu w Europie. W 2016 roku sprowadzono 35 mln

Life&Style 0 Comments

Jak skutecznie wyczyścić ekran LCD z zabrudzeń?

Aby złapać każdą sekundę swojego ulubionego programu, potrzebujesz ekranu telewizora, który jest wolny od kurzu, brudu i odcisków palców. Jednak zastosowanie niewłaściwej metody czyszczenia może zniweczyć wszelkie gwarancje, które mogą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź