Fakty dotyczące makijażu mineralnego – dlaczego jest on zdrowszy dla Twojej skóry

Fakty dotyczące makijażu mineralnego – dlaczego jest on zdrowszy dla Twojej skóry

Kosmetyki syntetyczne głównego nurtu są bardzo często wytwarzane z toksycznej mieszanki niebezpiecznych składników, z których niektóre są znane jako rakotwórcze i zaburzające gospodarkę hormonalną, a inne są znane jako powodujące bardzo nieprzyjemne reakcje skórne i alergie. Wiele firm kosmetycznych głównego nurtu nadal testuje kosmetyki na zwierzętach, pomimo tego, co twierdzą!

Mamy szczęście, że jest teraz możliwość, aby używać naturalnych kosmetyków mineralnych, produkowanych przez małe, etyczne firmy kosmetyczne.  Te mniejsze firmy dbają o to, by ich składniki nie były nigdy testowane na zwierzętach ani nie zawierały niebezpiecznych składników.

Czysty makijaż mineralny rzeczywiście pozwala skórze oddychać, a tlenek cynku (jeśli jest zawarty), oferuje dobrą ochronę przeciwsłoneczną i jest rzeczywiście leczniczy i przeciwzapalny, co czyni go idealnym dla osób z trądzikiem, skórą wrażliwą i tłustą.

Niebezpieczeństwa związane z makijażem syntetycznym i testami na zwierzętach

Kosmetyki to ogromny wielomiliardowy i bardzo konkurencyjny przemysł. Producenci kosmetyków wydają niezliczone miliony dolarów na kampanie, które zachęcają kobiety do zakupu swojego najnowszego, 24-godzinnego odcienia szminki, czyli podkładu przeciw starzeniu.

Niestety, choć z zewnątrz produkty te dobrze wyglądają, to jednak częściej zawierają bardzo niezdrową mieszankę różnych toksycznych substancji chemicznych. Przerażające jest to, gdy pomyślicie o tym, ile makijażu nakładamy na naszą skórę (nasz największy organ) w ciągu całego życia, nie wspominając już o tym, ile używamy produktów do pielęgnacji ust.

Wielu renomowanych producentów kosmetyków nadal uzasadnia testowanie swoich kosmetyków na zwierzętach, twierdząc, że jest to jedyna dostępna opcja, aby udowodnić, że wysoce syntetyczne składniki, które wybierają, są bezpieczne.

Mogą one same zlecić przeprowadzenie badań albo wykorzystywać składniki, które są testowane na zwierzętach przez stronę trzecią.  Dlaczego więc decydują się oni na użycie składników, które mają takie wątpliwe bezpieczeństwo w pierwszej kolejności?

Wynik końcowy dla tych mega koncernów kosmetycznych jest zwiększenie sprzedaży i konkurowanie z jednym i drugim do produkcji najbardziej zaawansowanych, nowych produktów kosmetycznych. W tym celu są one gotowe pozwolić zwierzętom cierpieć i umierać, a także narażać nasze zdrowie.

Nawet jeśli jeden ze składników zostanie uznany za bezpieczny, w wyniku badań na zwierzętach nie mogą oni wiedzieć, jaki jest łączny wpływ mieszania tego składnika ze wszystkimi innymi składnikami produktów? Wielokrotnie udowodniono również, że badania na zwierzętach są niewiarygodne. Co jest toksyczne dla królików (powszechnie stosowanych w badaniach kosmetycznych) i innych zwierząt, może nie być dla nas toksyczne i na odwrót.

Toksyczne substancje chemiczne w makijażu

To przerażające jak wiele poważnie toksycznych składników wchodzi w produkcję tylko jednej szminki, nie wspominając o wszystkich niebezpiecznych składników używanych do tworzenia innych produktów kosmetycznych, np. tuszu do rzęs, lakieru do paznokci, podkładów, cieni do powiek itp. Mniej więcej wszystkie kosmetyki syntetyczne głównego nurtu mają w sobie co najmniej kilka niebezpiecznych składników, podczas gdy niektóre z nich wydają się być prawie w całości złożone z toksycznych składników.

Oto lista tylko niektórych ze znanych składników rakotwórczych rutynowo stosowanych w produkcji kosmetyków

 • DEA (Diethanolamine)
 • Glikol propylenowy
 • Dioksyna (1,4-)
 • Parabeny
 • Formaldehyd
 • Ołów

Dodać do tego można do tego sztuczne barwniki, syntetyczne substancje zapachowe, konserwanty, a nawet aromaty.

Powyższa lista to niewielka próbka ogromnej ilości toksycznych składników stosowanych w produkcji kosmetyków głównego nurtu. Składniki te mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Niektóre z tych składników są znane jako substancje rakotwórcze i zaburzające gospodarkę hormonalną, podczas gdy inne są głównymi substancjami drażniącymi i alergenami.

Z czego jest wykonany makijaż mineralny

Makijaż mineralny składa się z rozdrobnionej czystej miki i tlenków, które są zbierane z ziemi i skał i sproszkowane dokładnie w bardzo delikatny proszek, który daje czysty puder o wysokiej zawartości pigmentów, które można łączyć ze sobą w celu uzyskania prawie nieograniczonej gamy kolorów.

Te pudry pozwalają skórze oddychać. Są w prawdziwie czystej formie ale mogą być mieszane z naturalnymi kremami lub po prostu kroplą wody, aby stworzyć żywe i metaliczne odcienie.

Większość firm wykorzystujących naturalne minerały jest w stanie w bezpieczny i naturalny sposób produkować wszystkie standardowe kosmetyki takie jak szminki, błyszczyki, płynne podkłady, eyeliner’y, tusze do rzęs, a nawet lakiery do paznokci.

Niebezpieczeństwa związane z pudrami mineralnymi w postaci nanocząsteczek

Niektóre firmy mineralne stosują technologię nanocząsteczek, która ma pewne potencjalne zagrożenia dla zdrowia, ponieważ cząsteczki tlenków cynku i tytanu są tak małe, że gdy są produkowane tą metodą to mogą one wejść do krwiobiegu i stać się zagrożeniem dla zdrowia.

Wybór bezpiecznego, pozbawionego okrucieństwa na zwierzętach makijażu mineralnego

Obecnie istnieją dosłownie setki firm kosmetycznych produkujących makijaż mineralny, nawet największe firmy kosmetyczne wskakują na mineralny trend i produkują swoje własne linie makijażu mineralnego. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie kosmetyki mineralne są takie same i wiele z nich zawiera nie tylko czyste minerały, ale także inne toksyczne składniki.  Wiele z tych firm również nie musi być wolnych od okrucieństwa na zwierzętach.

Porady jak wybrać bezpieczny i etyczny kosmetyk mineralny.

 • Należy unikać wszelkich firm stosujących tlenochlorek bizmutu, który naprawdę może podrażniać skórę.
 • Miej pewność, że dana firma jest prawdziwą firma produkującą profesjonalne kosmetyki mineralne, a nie firmą kosmetyczną, która ma inne asortymenty, które nie są mineralne.
 • Unikaj firm produkujących kosmetyki mineralne przy użyciu technologii nanocząsteczek.
 • Przed zakupem sprawdź składniki pod kątem obecności tlenochlorku bizmutu. oraz innych toksycznych i syntetycznych składników, np. syntetycznych konserwantów, substancji zapachowych, parabenów, petrochemikaliów itp.
 • Unikaj firm kosmetycznych głównego nurtu, które wyprodukowały linię kosmetyków mineralnych, one po prostu wskakują na to co jest teraz w modzie lecz nadal produkują inne kosmetyki, które są toksyczne i testowane na zwierzętach.
 • Bądź humanitarnym klientem i rób, co do Ciebie należy, aby powstrzymać testowanie na zwierzętach. Upewnij się, że wybrana przez Ciebie firma produkująca profesjonalne kosmetyki mineralne jest naprawdę wolna od okrucieństwa wobec zwierząt.

Więcej o profesjonalnych kosmetykach naturalnych dowiesz się na http://promineral.com.pl/

Previous Jak COVID-19 zmienił rolę HR
Next Przegląd aplikacji tłumaczeniowych - język niemiecki

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak skutecznie wyczyścić ekran LCD z zabrudzeń?

Aby złapać każdą sekundę swojego ulubionego programu, potrzebujesz ekranu telewizora, który jest wolny od kurzu, brudu i odcisków palców. Jednak zastosowanie niewłaściwej metody czyszczenia może zniweczyć wszelkie gwarancje, które mogą

Life&Style 0 Comments

iPhone XS Max

iPhone to smartfony, których producentem jest amerykańska firma Apple. Urządzenia tej marki cieszą się uznaniem użytkowników na całym świecie. Są to telefony bardzo luksusowe, szczególnie te z linii iPhone XS.

Life&Style 0 Comments

Jak naprawdę działają biura tłumaczeń?

To nie jest dżungla. Rynek tłumaczeń/lokalizacji jest ogromny i z roku na rok staje się coraz większy. Do zarobienia jest dużo pieniędzy, a to przyciąga nie tylko profesjonalnych dostawców, ale

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź