Dwóch sprawców kradzieży z włamaniem zatrzymanych. Obaj ukończyli dopiero 14 lat

Dwóch sprawców kradzieży z włamaniem zatrzymanych. Obaj ukończyli dopiero 14 lat

Ukradli sprzęt komputerowy, a także włamali się do ogródków działkowych w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując informację własną ustalili i zatrzymali dwóch 14-letnich złodziei. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

24 lipca 2017 roku zamieszkała w Boguszowie-Gorcach poszkodowana zgłosiła kradzież z włamaniem do swojego mieszkania. Sprawcy po uprzednim wypchnięciu okna dostali się do niego i ukradli monitor oraz klawiaturę i myszkę o łącznej wartości 750 złotych.
Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pracę operacyjną i w wyniku realizacji informacji własnej w pierwszej kolejności 8 sierpnia 2017 roku zatrzymali 25-letniego pasera, mieszkańca Boguszowa-Gorc, który pomógł w zbyciu kradzionych rzeczy. Dzięki  bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska kryminogennego mundurowi  w ciągu dwóch kolejnych dni zatrzymali samych sprawców zdarzenia. Okazali się nimi dwaj nieletni mieszkańcy tej samej miejscowości, którzy w tym roku ukończyli dopiero 14 lat.
Nieletnim złodziejom policjanci udowodnili także dwukrotną kradzież z włamaniem do altanek na terenie jednego z ogrodów działkowych w Boguszowie-Gorcach. Złodzieje ukradli między innymi kosiarkę spalinową, filtr do wody, szlifierkę oraz pompkę elektryczną. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1800 zł. Sprzęt udało się odzyskać.
Sprawcy w obecności opiekunów prawnych przyznali się do zarzucanych im czynów. Staną teraz przed sądem rodzinnym. Za pomoc w zbyciu skradzionych przedmiotów odpowie także 25-latek, któremu grozi maksymalna kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN
Next Bracia zdolni do kradzieży w rękach policji. Przy jednym z nich funkcjonariusze odnaleźli narkotyki

Może to Ci się spodoba

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

23-latek zatrzymany z posiadanie i handel narkotykami

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali 23-letniego mieszkańca powiatu o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania ujawnili i zabezpieczyli blisko 1500 porcji amfetaminy,

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

21-latek napadł na dwóch 14-latków i ukradł jednemu z nich telefon komórkowy

W miniony poniedziałek w Wałbrzychu przy ulicy Długiej 21-letni mężczyzna napadł na dwóch nieletnich i wyrwał jednemu z nich telefon komórkowy wartości 300 złotych. Natychmiast został zatrzymany przez policjantów z

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Ukradli artykuły spożywcze, a następnie jeden ze sprawców pobił pracownika marketu

Policjanci z drugiego komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali 26-letniego mężczyznę i 27-letnią kobietę, którzy ukradli artykuły spożywcze. By wynieść je ze sklepu 26-latek napadł na pracownika i dotkliwie go pobił. Sprawcy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź