Dwóch sprawców kradzieży z włamaniem zatrzymanych. Obaj ukończyli dopiero 14 lat

Dwóch sprawców kradzieży z włamaniem zatrzymanych. Obaj ukończyli dopiero 14 lat

Ukradli sprzęt komputerowy, a także włamali się do ogródków działkowych w Boguszowie-Gorcach. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu realizując informację własną ustalili i zatrzymali dwóch 14-letnich złodziei. Obaj odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

24 lipca 2017 roku zamieszkała w Boguszowie-Gorcach poszkodowana zgłosiła kradzież z włamaniem do swojego mieszkania. Sprawcy po uprzednim wypchnięciu okna dostali się do niego i ukradli monitor oraz klawiaturę i myszkę o łącznej wartości 750 złotych.
Policjanci niezwłocznie rozpoczęli pracę operacyjną i w wyniku realizacji informacji własnej w pierwszej kolejności 8 sierpnia 2017 roku zatrzymali 25-letniego pasera, mieszkańca Boguszowa-Gorc, który pomógł w zbyciu kradzionych rzeczy. Dzięki  bardzo dobremu rozpoznaniu środowiska kryminogennego mundurowi  w ciągu dwóch kolejnych dni zatrzymali samych sprawców zdarzenia. Okazali się nimi dwaj nieletni mieszkańcy tej samej miejscowości, którzy w tym roku ukończyli dopiero 14 lat.
Nieletnim złodziejom policjanci udowodnili także dwukrotną kradzież z włamaniem do altanek na terenie jednego z ogrodów działkowych w Boguszowie-Gorcach. Złodzieje ukradli między innymi kosiarkę spalinową, filtr do wody, szlifierkę oraz pompkę elektryczną. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 1800 zł. Sprzęt udało się odzyskać.
Sprawcy w obecności opiekunów prawnych przyznali się do zarzucanych im czynów. Staną teraz przed sądem rodzinnym. Za pomoc w zbyciu skradzionych przedmiotów odpowie także 25-latek, któremu grozi maksymalna kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN
Next Bracia zdolni do kradzieży w rękach policji. Przy jednym z nich funkcjonariusze odnaleźli narkotyki

Może to Ci się spodoba

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

14-latek grożąc pobiciem żądał dostarczenia papierosów

W kwietniu bieżącego roku 14-latek grożąc swojemu rówieśnikowi pobiciem zażądał dostarczenia papierosów. Policjanci po otrzymaniu informacji zatrzymali nieletniego. Podczas przesłuchania przyznał się do dwóch tego typu czynów karalnych. Teraz zajmie

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Odpowie za kradzież dużej ilości zabawek

W wyniku doskonałego rozpoznania środowiska kryminogennego funkcjonariusze Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego oraz Referatu Wywiadowców Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali złodzieja zabawek. 17-latek za kradzież dużej ilości popularnych obecnie na rynku „spinnerów”

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Zatrzymany za włamania do samochodów

Dzięki wałbrzyskim policjantom został zatrzymany 33-letni mężczyzna, który włamywał się do samochodów. Mężczyzna wybijał szyby w pojazdach, a potem kradł z nich pozostawione tam przedmioty. Funkcjonariusze przedstawili mu jedenaście zarzutów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!