Dwóch nastolatków zatrzymanych przez policjantów za zniszczenie mienia

Dwóch nastolatków zatrzymanych przez policjantów za zniszczenie mienia

W wyniku pracy operacyjnej policjanci Zespołu Wywiadowców Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, przy współpracy z „kryminalnymi” wałbrzyskiej komendy, ustalili i zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o dewastację mienia. Za akt wandalizmu 16-latek odpowie przed sądem rodzinnym, a jego o rok starszy kolega przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu.

Do zdarzenia doszło 18 lutego bm. Sprawcy zdewastowali ogrodzenie placu zabaw znajdującego się przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu, a także zerwali elementy dachu drewnianej wiaty, powodując straty w wysokości 4 tysięcy złotych.

 

Pierwszego, 16-letniego wałbrzyszanina, policjanci zatrzymali realizując informacje własne w miniony wtorek około godziny 12:00 w miejscu zamieszkania przy ul. Św. Barbary. Starszy z nastolatków, także mieszkaniec naszego miasta, trafił w ręce funkcjonariuszy dzień później przed południem. Pomysłowy 17-latek ukrył się w szafie w mieszkaniu przy ul. 1 Maja i liczył, iż mundurowi go nie znajdą.
Teraz starszy  z nastolatków odpowie przed Sądem Rejonowym w Wałbrzychu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. 16-latek natomiast jako sprawca czynu karalnego stanie przed sądem rodzinnym.
Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Previous Wyładował swoją złość na drzwiach i oknach. Odpowie teraz za zniszczenie mienia
Next Szybka reakcja policjantów prewencji zapobiegła spaleniu się samochodu

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci dbają o bezpieczeństwo uczniów. Rozpoczęła się akcja ‚Bezpieczna Droga Do Szkoły’

W poniedziałek rozpoczęły się wzmożone działania kontrolne pod kryptonimem „Bezpieczna Droga Do Szkoły”. O bezpieczeństwo najmłodszych dbają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz podległych komisariatów. Akcja potrwa na

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany 18-latek trafił już do zakładu poprawczego

Dzięki realizacji informacji własnych policjanci Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali młodocianego przestępcę, który na początku września z jednego ze sklepów mieszczącego się przy ul. 1 maja w Wałbrzychu ukradł

Wiadomości 0 Comments

22-latek odpowiedzialny za kradzieże pojazdów, w tym samochodu rajdowego o wartości miliona złotych zatrzymany

W wyniku działań operacyjnych policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w miniony czwartek 22-latka odpowiedzialnego m.in. za kradzieże podjazdów znacznej wartości. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie 8 tego typu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!