Dwa lata spędzi w więzieniu. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Dwa lata spędzi w więzieniu. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków oraz tytoniu bez polskich znaków akcyzy

Zatrzymania ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości wałbrzyszanina dokonali w zeszłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej. Poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 10 miesięcy pozbawienia wolności 25-letni mieszkaniec naszego miasta odpowie jednak po raz kolejny przed sądem. Mężczyzna posiadał w miejscu zamieszkania narkotyki oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Mundurowi zatrzymali 25-latka w jednym z mieszkań w dzielnicy Nowe Miasto 11 kwietnia bm. w wyniku pracy operacyjnej. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu do odbycia kary 1 roku 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz przez Sąd Rejonowy w Kłodzku. W tym drugim przypadku wałbrzyszanin ma spędzić 4 miesiące za kratami więzienia.

W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu środki psychotropowe w postaci amfetaminy, z których można było wykonać kilkadziesiąt porcji handlowych tego narkotyku oraz podręczne wagi, a także telefony komórkowe. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie także handel narkotykami.

Ponadto w wyniku przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili 8 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 9 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie także pieniądze w kwocie 1700 złotych, które mogą pochodzić z procederu przestępczego.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za posiadanie narkotyków oraz nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka kara grzywny oraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Trzy osoby zatrzymane w związku z przywłaszczeniem i dwukrotnym użyciem karty płatniczej
Next 24-latek za posiadanie i handel narkotykami odpowie przed sądem

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

34-latek amfetaminę ukrył w rękawie kurtki

Kolejny wałbrzyszanin został w minioną środę w nocy zatrzymany z narkotykami, tym razem przez policjantów prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. 34-latek miał przy sobie duże ilości środków psychotropowych w

Wiadomości 0 Comments

Wielkie sprzątanie Wałbrzycha. W tym roku akcja połączona była z sadzeniem drzew, krzewów i kwiatów w całym mieście

Sprzątanie to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. Również wałbrzyscy policjanci włączyli się czynnie do tej pożytecznej akcji. Oprócz sprzątania

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za oszustwa podatkowe 66-latek wpadł w ręce policjantów

66-latek wczoraj po godzinie 14:00 przeszedł przez przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Wykroczenie to dostrzegli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i postanowili wylegitymować mężczyznę. W

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź