Dolnośląscy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa

Dolnośląscy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, a także osób przebywających na terenie województwa dolnośląskiego, kontynuują działania w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną i innymi służbami pełnią od kilku dni całodobowe dyżury na przejściach granicznych z Niemcami i Czechami. Ponadto funkcjonariusze wspierają służby sanitarne i sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przebywają w wyznaczonym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy. Policja apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Przypominamy, że wszystkie prowadzone działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pełnią od 11 marca 2020 roku całodobową służbę na przejściu granicznym z Republiką Czeską w Jakuszycach. W ramach działającego tam punktu sanitarnego, kontrolowane są osoby poruszające się środkami zbiorowego transportu tj. autobusami i busami.

Zadaniem policjantów jest zatrzymywanie pojazdów oraz udzielanie wsparcia służbom prowadzącym kontrolę sanitarną w trakcie wykonywania czynności zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na Przełęczy Okraj ruch kołowy i pieszy został całkowicie zamknięty, a policjanci wspierają strażników granicznych podczas działań na tych przejściach.

Podjęte czynności mają na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa.

Z kolei policjanci powiatu kłodzkiego wspierają strażników granicznych i służby sanitarne podczas realizacji zadań na przejściu Kudowa-Słone. Na pozostałych przejściach granicznych powiatu ruch jest zamknięty i wystawione zostały posterunki policji. Działania wszystkich służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Ponadto policjanci wspólnie z żołnierzami wojska ochrony terytorialnej strzegą zamkniętych dróg prowadzących przez granicę  z Czechami. Zamknięte są przejścia graniczne w Lubawce, Okrzeszynie oraz Niedamirowie. Przejazd nimi nie jest możliwy. Granicę polsko-czeską będzie można przekroczyć w Kudowie Zdrój oraz Jakuszycach, a niemiecką-polską tylko  na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. Mundurowi dokonują kontroli osób objętych kwarantanna na  terenie całego powiatu. Wsparcia udzielają również pracownicy Straży Leśnej oraz Nadleśnictwa Kamienna Góra, którzy dokonują kontroli terenów leśnych w strefie przygranicznej.

W związku z zagrożeniem epidemicznym od 15 marca tymczasowo przywrócona została kontrola graniczna na granicy wewnętrznej. Granicę Polski z południowymi i zachodnimi sąsiadami Dolnego Śląska można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Tam, gdzie przejścia graniczne zostały tymczasowo zamknięte, a także na przejściach granicznych z Czechami i Niemcami, gdzie realizowana będzie kontrola graniczna, policjanci dolnośląscy od chwili wprowadzenia tych zmian, wspierają strażników granicznych w realizacji zadań wynikających z ograniczeń, które weszły w życie z soboty na niedzielę (14/15 marca 2020 roku).

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu od północy 15 marca pełnią służbę na czterech przejściach granicznych znajdujących się w powiecie wałbrzyskim. Są to dwa przejścia, gdzie odbywał się ruch kołowy: w miejscowościach Golińsk i Mieroszów oraz dwa przejścia z ruchem pieszym i rowerowym w Nowym Siodle i Głuszycy Górnej. Przejścia te są całkowicie zamknięte i nie odbywa się tam żaden ruch. Policjanci pełnią tam służbę na posterunkach stałych 24 godziny na dobę.

Na duży wyraz uznania zasługuje również postawa lokalnej społeczności, mieszkającej w pobliżu tych przejść granicznych. Mieszkańcy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, wyrażają duży szacunek i uznanie do pełnionej przez nas służby. Przestrzegają wprowadzone ograniczenia a także wspierają policjantów, choćby zaproponowaniem ciepłego napoju czy posiłku. Bardzo dziękujemy mieszkańcom za taka postawę i odpowiedzialne zachowanie.

Ponadto funkcjonariusze wspierają służby sanitarne i sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przebywają w wyznaczonym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy.

Policja apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Przypominamy, że wszystkie prowadzone działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

Previous WAŻNY KOMUNIKAT!
Next Wkrętarka Makita – jak rozpoznać podróbkę?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„NIE ZABIJAJ” – APEL DO KIEROWCÓW W RAMACH AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ

Komenda Główna Policji, Konferencja Episkopatu Polski oraz Polska Rada Ekumeniczna przypominają, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Akcja „NIE

Wiadomości 0 Comments

Dwóch nastolatków zatrzymanych przez policjantów za zniszczenie mienia

W wyniku pracy operacyjnej policjanci Zespołu Wywiadowców Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, przy współpracy z „kryminalnymi” wałbrzyskiej komendy, ustalili i zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o dewastację mienia. Za akt wandalizmu

Wiadomości 0 Comments

Rodzicu, dbaj o bezpieczeństwo dziecka w internecie!

Zdecydowana większość nastolatków (86,2 proc.) korzysta z internetu codziennie. Ponad połowa przyznaje, że ich rodzice nie interesują się tym, co dzieci robią w internecie. Nie ma wątpliwości, że surfowanie w sieci

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź