Dolnośląscy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa

Dolnośląscy policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa

Policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, a także osób przebywających na terenie województwa dolnośląskiego, kontynuują działania w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Policjanci wspólnie ze Strażą Graniczną i innymi służbami pełnią od kilku dni całodobowe dyżury na przejściach granicznych z Niemcami i Czechami. Ponadto funkcjonariusze wspierają służby sanitarne i sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przebywają w wyznaczonym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy. Policja apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. Przypominamy, że wszystkie prowadzone działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i innymi służbami pełnią od 11 marca 2020 roku całodobową służbę na przejściu granicznym z Republiką Czeską w Jakuszycach. W ramach działającego tam punktu sanitarnego, kontrolowane są osoby poruszające się środkami zbiorowego transportu tj. autobusami i busami.

Zadaniem policjantów jest zatrzymywanie pojazdów oraz udzielanie wsparcia służbom prowadzącym kontrolę sanitarną w trakcie wykonywania czynności zmierzających do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Na Przełęczy Okraj ruch kołowy i pieszy został całkowicie zamknięty, a policjanci wspierają strażników granicznych podczas działań na tych przejściach.

Podjęte czynności mają na celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa.

Z kolei policjanci powiatu kłodzkiego wspierają strażników granicznych i służby sanitarne podczas realizacji zadań na przejściu Kudowa-Słone. Na pozostałych przejściach granicznych powiatu ruch jest zamknięty i wystawione zostały posterunki policji. Działania wszystkich służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Ponadto policjanci wspólnie z żołnierzami wojska ochrony terytorialnej strzegą zamkniętych dróg prowadzących przez granicę  z Czechami. Zamknięte są przejścia graniczne w Lubawce, Okrzeszynie oraz Niedamirowie. Przejazd nimi nie jest możliwy. Granicę polsko-czeską będzie można przekroczyć w Kudowie Zdrój oraz Jakuszycach, a niemiecką-polską tylko  na autostradzie A4 w Jędrzychowicach. Mundurowi dokonują kontroli osób objętych kwarantanna na  terenie całego powiatu. Wsparcia udzielają również pracownicy Straży Leśnej oraz Nadleśnictwa Kamienna Góra, którzy dokonują kontroli terenów leśnych w strefie przygranicznej.

W związku z zagrożeniem epidemicznym od 15 marca tymczasowo przywrócona została kontrola graniczna na granicy wewnętrznej. Granicę Polski z południowymi i zachodnimi sąsiadami Dolnego Śląska można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Tam, gdzie przejścia graniczne zostały tymczasowo zamknięte, a także na przejściach granicznych z Czechami i Niemcami, gdzie realizowana będzie kontrola graniczna, policjanci dolnośląscy od chwili wprowadzenia tych zmian, wspierają strażników granicznych w realizacji zadań wynikających z ograniczeń, które weszły w życie z soboty na niedzielę (14/15 marca 2020 roku).

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu od północy 15 marca pełnią służbę na czterech przejściach granicznych znajdujących się w powiecie wałbrzyskim. Są to dwa przejścia, gdzie odbywał się ruch kołowy: w miejscowościach Golińsk i Mieroszów oraz dwa przejścia z ruchem pieszym i rowerowym w Nowym Siodle i Głuszycy Górnej. Przejścia te są całkowicie zamknięte i nie odbywa się tam żaden ruch. Policjanci pełnią tam służbę na posterunkach stałych 24 godziny na dobę.

Na duży wyraz uznania zasługuje również postawa lokalnej społeczności, mieszkającej w pobliżu tych przejść granicznych. Mieszkańcy zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, wyrażają duży szacunek i uznanie do pełnionej przez nas służby. Przestrzegają wprowadzone ograniczenia a także wspierają policjantów, choćby zaproponowaniem ciepłego napoju czy posiłku. Bardzo dziękujemy mieszkańcom za taka postawę i odpowiedzialne zachowanie.

Ponadto funkcjonariusze wspierają służby sanitarne i sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przebywają w wyznaczonym miejscu oraz czy nie potrzebują pomocy.

Policja apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Przypominamy, że wszystkie prowadzone działania związane są z troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich.

Previous WAŻNY KOMUNIKAT!
Next Wkrętarka Makita – jak rozpoznać podróbkę?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwania zakończone sukcesem! Policjanci tak trzymać!

Pomimo iż powinni zakończyć służbę dużo, dużo wcześniej, zostali na drugą zmianę i wraz z kilkudziesięcioosobową grupą policjantów przez kilka godzin prowadzili intensywne poszukiwania. Trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy

Wiadomości 0 Comments

Urwał głowę „Górnikowi z orkiestry”

Oderwał głowę „Górnikowi z orkiestry”, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki pracy operacyjnej policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu 18-letni wandal został zatrzymany wczoraj w

Wiadomości 0 Comments

Policjanci z Dolnego Śląska w czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Policjanci z garnizonu dolnośląskiego kilka dni temu zatrzymali mężczyznę na terenie województwa łódzkiego, który kierował swoim samochodem mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania przyczyniła się czujna

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź