Dlaczego tłumaczenia na angielski są ważne w świecie, w którym język angielski jest wszędzie?

Dlaczego tłumaczenia na angielski są ważne w świecie, w którym język angielski jest wszędzie?

Czy w świecie, w którym angielski jest wszędzie, tłumaczenie jest nadal ważne? Czy jest ono w ogóle konieczne? Język angielski jest trzecim najszerzej rozpowszechnionym językiem pod względem liczby rodzimych użytkowników, z czego co najmniej 330 milionów. Ale jeśli policzyć ludzi, którzy mówią nim jako drugim językiem, to jest to najpopularniejszy język na świecie. Dlaczego więc tłumaczenie jest takie ważne? Oto 5 powodów, dla których tłumaczenie jest ważne i tak pozostanie, mimo rosnącej wszechobecności języka angielskiego.

Tłumaczenie jest ważne, ponieważ nie wszyscy mówią po angielsku

Jasne, angielski jest najczęściej używanym językiem. Ale to nie znaczy, że można pominąć wszystkich ludzi, którzy nim nie mówią! Nawet Anglia jest domem dla znaczącej populacji osób posługujących się językami obcymi i mniejszościowymi.

I tylko dlatego, że dana osoba może mówić po angielsku, nie oznacza to, że może mówić na tyle dobrze, aby poradzić sobie w każdej sytuacji. Na przykład badanie przeprowadzone przez Komisję Europejską w 2012 r. wykazało, że tylko jedna czwarta Europejczyków jest w stanie zrozumieć język angielski na tyle dobrze, by śledzić anglojęzyczną audycję informacyjną. Przeprowadzenie podstawowej rozmowy to jedna rzecz. Łatwa i skuteczna komunikacja to co innego.

Tłumaczenie jest ważne, ponieważ ludzie wolą swój język ojczysty

Angielski jest najczęściej używanym językiem. Ale to tylko wtedy, gdy weźmie się pod uwagę osoby mówiące w drugim języku. I w tym tkwi sedno.  Prawie bez wyjątku, ludzie lepiej reagują na język, w którym dorastali, mówiąc.

Aby skutecznie sprzedawać ludziom, nie wystarczy posługiwać się językiem, który oni rozumieją (zwłaszcza jeśli ich rozumienie jest ograniczone). Musisz mówić do nich w języku, którym mówi ich serce.

Dorośli też to wolą. Badanie przeprowadzone przez Common Sense Advisory wykazało, że 75% klientów „woli kupować produkty w swoim ojczystym języku”. A badanie przeprowadzone przez indyjską firmę badawczą JuxtConsult wykazało, że „prawie trzy czwarte [indyjskich konsumentów] preferuje i poszukuje treści w swoich pierwszych językach”.

Tłumaczenie Łączy globalną gospodarkę

Jest powód, dla którego zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe rośnie. Podczas gdy język angielski był okresowo koronowany jako „język globalnego biznesu”, usługi tłumaczeń pisemnych i ustnych pozostają istotną częścią prowadzenia działalności gospodarczej na całym świecie.

Na przykład, według stanu na listopad 2015 r., 880 000 brytyjskich małych przedsiębiorstw miało do 2025 r. rozwinąć działalność za granicą. Interesujące będzie zobaczyć, jak Brexit wpłynie na te plany. Jest jednak mało prawdopodobne, że zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe ucierpi zbyt mocno. Jak zaznaczono w piśmie o tym, jak Brexit może wpłynąć na międzynarodowe przepisy dotyczące opakowań. A to oznacza, że nadal będą musiały być przetłumaczone.

Język angielski może być teraz na szczycie świata, ale to nie znaczy, że tak zostanie na zawsze. Inne języki zyskują na znaczeniu w miarę jak kraje rozwijające się zajmują swoje miejsce w globalnej gospodarce, a coraz więcej ich obywateli uzyskuje dostęp do Internetu.  Na przykład, większość treści w sieci na świecie była kiedyś w języku angielskim. Tak już nie jest.  I pamiętajmy, że nawet ludzie, którzy mówią po angielsku jako drugim języku, zazwyczaj wolą czytać, oglądać i robić zakupy w swoim pierwszym języku.

http://tlumaczymyangielski.pl/

Previous Czym jest wytwornica wody lodowej?
Next Jak skutecznie wyczyścić ekran LCD z zabrudzeń?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

W Polsce prawie 7 mln osób gra w gry na smartfonach i tabletach

Już 1,9 mld użytkowników smartfonów gra w gry mobilne. W Polsce to blisko 7 mln osób. Rynek rośnie w siłę, dobre perspektywy czekają przede wszystkim gry w systemie free-to-play, które odpowiadają nawet za

Life&Style 0 Comments

Przedszkola coraz częściej oferują zajęcia sensoryczne

W ostatnim czasie zajęcia sensoryczne w przedszkolach stały się niezwykle popularne. Czym są „zajęcia sensoryczne” i czy warto posyłać na nie dzieci? Badania nad integracją sensoryczną rozpoczęły się stosunkowo późno,

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź