Co zrobić z nieudanym makijażem permanentnym? Korekta czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Co zrobić z nieudanym makijażem permanentnym? Korekta czy laserowe usuwanie makijażu permanentnego?

Wykonanie makijażu permanentnego, w zależności od miejsca, w którym się na niego decydujemy, trwa zazwyczaj 2-3 godziny. Nie jest to duża ilość czasu, biorąc pod uwagę, że jego pozbycie się może nam zająć nawet kilkanaście tygodni! Co zatem zrobić w przypadku, gdy makijaż permanentny nie spełnił naszych oczekiwań? Usunąć go czy może poddać delikatnej korekcie? Podpowiadamy, co zrobić z nieudanym makijażem permanentnym i jaka metoda sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej!

Korekta makijażu permanentnego

Makijaż permanentny może nie tylko poprawić wygląd i samopoczucie kobiety, lecz także znacznie ułatwić jej wykonywanie codziennych czynności makijażowych. Może się tak stać jednak tylko wtedy, gdy zostanie on wykonany prawidłowo. W innym przypadku uzyskany efekt może być odwrotny od zamierzonego. Dobra wiadomość jest taka, że nie każdy makijaż kwalifikuje się do usunięcia – jeśli kreski na naszych oczach lub brwiach zostały wykonane zbyt cienko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby delikatnie je pogrubić. Doświadczona linergistka poradzi sobie również z delikatnymi nierównościami w wykonanym makijażu permanentnym. W przypadku zbyt grubych kresek lub po prostu mało starannie wykonanego makijażu, niezbędne może okazać się jego usunięcie przy pomocy specjalistycznych metod, np. urządzeń laserowych.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Spośród wszystkich dostępnych metod usuwania nieudanego makijażu permanentnego to właśnie zabiegi laserowe cieszą się dziś największym uznaniem specjalistów. Bardzo duże znaczenie ma jednak w tym przypadku to, jaki laser do usuwania makijażu wybierzemy. Na rynku medycznym możemy spotkać się m.in. z urządzeniami frakcyjnymi, nanosekundowymi czy najnowocześniejszymi laserami pikosekundowymi. Na szczególną uwagę zasługą w tym przypadku innowacyjne lasery pikosekundowe Pico Sure i Discovery Pico dostępne w warszawskiej Klinice Miracki, które zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych w usuwaniu kolorowych tatuażach. W związku z tym, że makijaż permanentny jest delikatniejszą wersją tatuażu, lasery pikosekundowe radzą sobie doskonale z jego usuwaniem.

Jak działa laser pikosekundowy na makijaż permanentny?

Pikosekundowa wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą (w tym przypadku barwnikiem makijażu permanentnego), zamienia się w energię kinetyczną. Powstające w trakcie tego procesu wysokie ciśnienie prowadzi do rozbicia cząstki barwnika na mikroskopijne elementy, które nasz organizm wraz z upływem czasu jest w stanie samodzielnie usunąć.

Jakie wyjątkowe cechy posiada technologia pikosekundowa?

Lasery pikosekundowe to innowacyjne urządzenia medyczne, które łączą w sobie wszystkie zalety i dotychczasowe osiągnięcia laseroterapii. Podstawą działania technologii pikosekundowej jest ultrakrótka wiązka światła laserowego, która działa precyzyjnie,  błyskawicznie i głęboko, dzięki czemu jest w stanie usunąć makijaż permanentny dużo szybciej i skuteczniej niż pozostałe metody oraz systemy laserowe. Najkrótsza z możliwych, pikosekundowa wiązka światła laserowego charakteryzuje się bardzo krótkim kontaktem ze skórą, dzięki czemu ryzyko jej przegrzania jest zmniejszone do minimum. Ta innowacyjna technologia jest obecnie jedną z najmniej inwazyjnych, w pełni bezpiecznych i niemal bezbolesnych metod usuwania nie tylko makijażu permanentnego czy tatuaży, lecz także blizn, rozstępów, przebarwień i oznak starzenia skóry.

Więcej informacji na temat usuwania makijażu permanentnego laserem znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/usuwanie-tatuazu-pico-sure/

Previous 42-latek zatrzymany za posiadanie i handel narkotykami
Next Areszt za ciężkie pobicie mężczyzny

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Tłumaczenia dokumentacji medycznej

Usługi, które świadczą tłumacze cieszą się ogromną popularnością. Zakres usług, które oferują jest bardzo szeroki i różnorodny. Wśród tłumaczeń, które od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością znajdują się

Life&Style 0 Comments

Dieta która smakuje – Pomoc ze strony specjalistów

Dieta bardzo często postrzegana jest jako pewnego rodzaju wyrzeczenia, podczas gdy tak naprawdę jest to zmiana codziennego trybu życia na bardziej zdrowy. Tym samym, jeśli tylko ktoś podejmie właściwą decyzję,

Life&Style 0 Comments

Fotoobraz – prezent dla siebie i dla innych

Ozdabianie ścian obrazami nadal jest bardzo popularne. Różnica jest taka, że w tej chwili możemy dużo mniej za nie zapłacić, niż to było dawniej. Obrazy zaś nie muszą być nawet

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź