Ceramiczne płytki o wyglądzie drewna w biurze

Ceramiczne płytki o wyglądzie drewna w biurze

Architekci z prawdziwego zdarzenia nie ukrywają, że projektowanie powierzchni użytkowych nie jest dla nich wyzwaniem nie do pokonania. Nie oznacza to jednak, że możemy mówić o tylko jednej odpowiedzi na pytanie o to, jak sprawić, aby nowoczesne biura były nie tylko przyjemne, ale również modne i wygodne. Okazuje się, że wiele do powiedzenia mają w takim przypadku płytki ceramiczne. Wśród tych, które obecnie cieszą się największą popularnością, na pierwszy plan wysuwają się te, które mają wygląd zbliżony do tego, jaki charakteryzuje naturalne drewno. Są one znakomitą ozdobą tak w odniesieniu do nowoczesnego, jak i klasycznego biura. Warto zatem przyjrzeć się im bliżej zapoznając się zarówno z ich zaletami estetycznymi, jak i funkcjonalnymi.

Zaproś przyrodę do biura

Jeśli zastanawiamy się nad tym, co zrobić, aby biuro posiadało znakomite walory wizualne i użytkowe, powinniśmy postawić na podłogę ceramiczną przypominającą swoim wyglądem naturalne drewno. Oczywiście, może się wydawać, że o zaletach należy mówić przede wszystkim w kontekście prawdziwego drewna. To gwarancja elegancji, która zwraca na siebie uwagę także dlatego, że jest rozwiązaniem wyjątkowo przytulnym. Jeśli jednak to samo drewno pojawi się na podłodze w miejscu, o którym wiemy, że jest narażone na często kontakt z różnego rodzaju obciążeniami, możemy mieć pewność, że jego jakość szybko ulegnie pogorszeniu. Jeśli więc zastanawiamy się nad przytulną podłogą w pomieszczeniu biurowym, poszukiwanie substytutu naturalnego drewna wydaje się być w pełni uzasadnione.

Niepowtarzalny wzór

Istnieje przynajmniej kilka przyczyn, dla których możemy mówić o drewnie jako o materiale prawdziwie wyjątkowym. W przyrodzie trudno przecież o dwie identyczne gałęzie, sęki albo pnie. Na szczęście, obecnie mamy do czynienia z innowacyjnymi technologiami dekorowania płytek, a to sprawia, że nie ma już mowy o nużącej powtarzalności. Innowacyjne technologie sprawiają, że można uchwycić bez trudu niezrównane piękno natury. Także znajdujący zastosowanie w produkcji fotorealistyczny druk cyfrowy sprawia, że można liczyć na wierną imitację tego, jak wygląda drewno bez względu na to, z jakiego gatunku drzewa pochodzi. Każda płytka ma dzięki temu unikatową grafikę.

Stylistyczna elastyczność

Drewno w swoim ceramicznym wydaniu zwraca na siebie uwagę także jako wyjątkowo wdzięczny materiał aranżacyjny. W zależności od tego, jaki jest jego kolor, format oraz struktura, może być kształtowane w dowolny sposób. Do łask powraca choćby tak zwany parkiet „jodełkowy”, jeśli zaś nie jesteśmy jego zwolennikami, możemy z równą pewnością siebie stawiać na układy „szachownicowe”. Ceramiczne drewno może pojawić się także na niektórych ścianach biurowych albo na fragmentach takich ścian.

Eco office

Płytki ceramiczne, które do złudzenia przypominają naturalne deski to idealne rozwiązanie w odniesieniu do biur utrzymanych w tak zwanym stylu eko. Projektowanie biura w takim stylu okazuje się być zresztą rozwiązaniem pociągającym za sobą szereg korzyści. Sprawia choćby, że firma jako całość również jest postrzegana jako ta, której blika jest harmonia z naturą oraz troska o środowisko naturalne i rozwój o zrównoważonym charakterze. Eko biuro sugeruje także troskę o recykling materiałów i mądre wykorzystanie tych zasobów, których w niedalekiej przyszłości może nam zacząć brakować. Nie można jednak zapominać o tym, że ceramiczne drewno ma jeszcze jedną przewagę nad drewnem prawdziwym. Nie da się zakwestionować tego, że jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe, biurowa podłoga długo nie wymaga więc remontu.

Więcej na http://moje-wnetrze.eu/

Previous Co się dzieje, gdy twój partner odchodzi od picia?
Next 3 najlepsze sposoby na znalezienie pracy online i offline w 2020 r.

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mniej niż 20 proc. firm korzysta z chmury

Jedynie 29 proc. krajowych firm korzysta w swojej działalności z technologii mobilnych, 18 proc. – z chmury obliczeniowej, a tylko 8 proc. z dużych zbiorów informacji oraz ich analizy (big data) – wynika z badania IDC

Strefa Biznesu 0 Comments

Drukarnia online

Obecnie prawie wszystko można zrobić online – zakupy online, handel online, edukacja online, gry online, zatrudnienie online – i oczywiście materiały marketingowe można również tworzyć i zamawiać online. Dlatego drukarnia

Strefa Biznesu 0 Comments

Rekordowy rok na rynku deweloperskim

2016 rok będzie najprawdopodobniej rekordowy na deweloperskim rynku nieruchomości mieszkaniowych. Do klientów może trafić nawet 58 tys. lokali, najwięcej od 2006 roku. Branży sprzyja wysoki nadal niedobór mieszkań na tysiąc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź