Bezpiecznie nad wodą

Bezpiecznie nad wodą

Wałbrzyscy policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa, jakie powinniśmy zachować, wypoczywając nad wodą. W okresie letniego wypoczynku należy unikać nadmiernej brawury i zachować trzeźwość umysłu. Pamiętając o tym bezpiecznie spędzimy urlop. 

Wyjątkowo czujni musimy być, gdy nad wodę zabieramy dzieci. Wykazują one wiele sprytu i zaangażowania, aby zniknąć nam z oczu, a nad wodą to szczególnie niebezpieczne. Od najmłodszych lat należy przyzwyczajać pociechy do zakładania kamizelki ratunkowej lub innych elementów, które pozwalają utrzymywać się na wodzie. Każde naruszanie przepisów bezpieczeństwa nad wodą, oraz niestosowanie się do poleceń ratowników może doprowadzić do tragedii. Główną przyczyną tragicznych wypadków nad wodą jest alkohol. Popisy podczas skakania do wody ze słupków, podestów i drzew w miejscach niestrzeżonych przez ratowników, w miejscach nieznanych, to śmierć lub trwałe kalectwo. Dlatego policja apeluje o rozsądek, rozwagę i przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą.

 

A oto kilka zasad, o których trzeba pamiętać zawsze i wszędzie, a które pozwolą nam bezpiecznie spędzać wolny czas.

 

1.Kąpmy się zawsze w miejscach oznakowanych jako dozwolone do kąpieli, tzw. dzikie kąpieliska mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

2.Pełną satysfakcję z kąpieli możemy mieć wtedy, gdy czuwa nad nami ratownik.

3.Nie wolno pływać zaraz po jedzeniu. Należy odczekać około dwóch godzin, aby móc bezpiecznie się kąpać.

4.Nie można wchodzić do wody, gdy jest się mocno rozgrzanym słońcem, grozi to szokiem termicznym i omdleniem.

5.Absolutnie nie wolno kąpać się po spożyciu alkoholu. Najczęściej toną osoby pijane.

6.Nadmierna brawura w wodzie spowodowała niejedno nieszczęście.

7.Skoki do wody, nawet znanej, z dużej wysokości są niebezpieczne – grożą urazem głowy lub kręgosłupa. Gdy dno i głębokość są nieznane, graniczy to z samobójstwem.

8.Wyjątkowo czujni musimy być, gdy nad wodę zabieramy nasze pociechy.

9.Gdy korzystamy ze sprzętu pływającego (rowery wodne. kajaki, łódki) zakładajmy zawsze kapok, nawet, gdy mamy kartę pływacką. Kapok daje nam gwarancję, że gdy wypadniemy do wody utrzymamy się na jej powierzchni.

10.Gdy w wodzie złapie nas bolesny skurcz mięśni, nie wolno wpaść w panikę. Wzywajmy pomocy, gdy jest ktoś, kto może jej udzielić. Pamiętając o tych zasadach, z pewnością bezpiecznie spędzimy urlop nad wodą.

Previous SZEF MSWIA WRAZ Z KOMENDANTEM GŁÓWNYM POLICJI NADINSP. JAROSŁAWEM SZYMCZYKIEM ODWIEDZIŁ W SZPITALU RANNEGO POLICJANTA
Next 14-latek grożąc pobiciem żądał dostarczenia papierosów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zarzuty dla mężczyzny, który niewłaściwie ładował akumulator i stwarzając zagrożenie

W miniony poniedziałek wieczorem zaniepokojeni lokatorzy budynku przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu powiadomili służby, gdyż myśleli, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz. Specjalistyczne urządzenia, z którymi przyjechali wałbrzyscy

Wiadomości 0 Comments

Pozostawił garnek na włączonej kuchence gazowej i zasnął

Dwóch dzielnicowych Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zapobiegło wczoraj tragedii w jednym z budynków przy ul. Długiej w Wałbrzychu. Policjanci będący w patrolu pieszym zauważyli wydobywające się z mieszkania usytuowanego

Wiadomości 0 Comments

Nominacja kom. Rafała Siczka na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz wręczył kom. Rafałowi Siczkowi rozkaz powołujący go z dniem 13 marca 2017 roku na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!