6 kluczowych korzyści wynikających z używania drukarki wielofunkcyjnej w domu

6 kluczowych korzyści wynikających z używania drukarki wielofunkcyjnej w domu

Wybór urządzeń potrzebnych do pracy w domu może być zniechęcającym doświadczeniem. W obliczu tak wielu opcji i funkcji możesz szybko znaleźć się w sytuacji, w której będziesz musiał odpowiedzieć na pytania, których nigdy nie rozważałeś – jaka szybkość drukowania najbardziej Ci odpowiada, czy kiedykolwiek będziesz musiał korzystać z faksu i czy kolorowe skanowanie jest naprawdę niezbędne?

Drukarki wielofunkcyjne mogą znacznie uprościć Twój wybór. Drukarki te, zdolne do wykonywania wielu zadań biurowych w jednym, kompaktowym urządzeniu, oferują szereg korzyści dla każdej przestrzeni pracy w domu. Czym dokładnie jest urządzenie wielofunkcyjne i jakie są zalety jego instalacji w Twoim domu?

Co to jest drukarka wielofunkcyjna?

Urządzenie wielofunkcyjne jest tak samo proste, jak brzmi. Jest to urządzenie typu „wszystko w jednym”, które łączy w sobie szereg funkcji z wysoką jakością druku. Innymi funkcjami są:

  • Fotokopiowanie
  • Skanowanie
  • Faksowanie
  • Email

Drukarki wielofunkcyjne były w przeszłości postrzegane jako innowacja biurowa, mająca na celu obniżenie kosztów sprzętu i zwiększenie ogólnej wydajności. Jednak w miarę rozwoju tej technologii, gdy urządzenia wielofunkcyjne stają się coraz bardziej kompaktowymi, dynamicznymi urządzeniami, użytkownicy domowi mogą teraz również w pełni korzystać z ich zalet.

  1. Oszczędzaj miejsce

Niezależnie od tego, czy posiadasz dedykowane biuro domowe, czy też musisz dopasować miejsce pracy do rogu kuchni, przestrzeń jest ważnym czynnikiem. Jak można wcisnąć drukarkę i skaner (może nawet faks) wokół laptopa i filiżanki herbaty?

Większość domowych powierzchni biurowych jest średniej wielkości lub małej i musi konkurować z wieloma innymi niezbędnymi działaniami. Tak więc możliwość wciśnięcia więcej niż jednego nieporęcznego urządzenia technologicznego nie jest atrakcyjna.

Jest to jeden z obszarów, w którym wygrywają drukarki wielofunkcyjne. Urządzenia wielofunkcyjne zapewniają wszystkie usługi skanera, faksu i drukarki, ale w łatwym do zarządzania rozmiarze, który może zmieścić się nawet na najbardziej ograniczonym biurku.

W biurze domowym nie ma miejsca na zbyt wiele urządzeń do organizacji pracy. Większość biur domowych nie oferuje zbyt wiele miejsca na wiele urządzeń.

  1. Oszczędność kosztów

Rozumiemy, że nawet najbardziej zaangażowani użytkownicy domowi nie mają nieograniczonego budżetu. Na szczęście dzięki drukarkom wielofunkcyjnym otrzymujesz więcej funkcjonalności za mniej.

Chociaż urządzenia wielofunkcyjne mogą być droższe niż samodzielne modele, są znacznie bardziej ekonomiczne niż suma drukarki, faksu i skanera.

Urządzenia wielofunkcyjne są nie tylko inteligentniejszym zakupem, ale są również bardziej opłacalne w całym okresie ich użytkowania, jak dowiesz się poniżej. Dotyczy to w szczególności gospodarstw domowych, które tylko okazjonalnie potrzebują skanowania, kopiowania lub faksowania, a w przeciwnym razie musiałyby płacić za bardzo ograniczone użytkowanie.

  1. Oszczędzaj siły

Jednym z głównych stałych wydatków związanych z eksploatacją wielu urządzeń przepływu pracy jest ilość energii potrzebna do zasilania wszystkich z nich. W przeciwieństwie do tego, jako urządzenie wielofunkcyjne typu „wszystko w jednym”, drukarki wielofunkcyjne zużywają znacznie mniej energii elektrycznej. Pozwala to nie tylko znacznie obniżyć koszty eksploatacji w całym okresie eksploatacji, ale także zmniejszyć zużycie energii w biurze.

  1. Korzystaj z wygody

Dzięki drukarkom wielofunkcyjnym urządzenia są nie tylko gotowe do pracy w jednym miejscu, ale także mogą współpracować ze sobą w sposób, który nie jest możliwy w przypadku samodzielnych urządzeń. Posiadanie wszystkich swoich funkcji w jednym urządzeniu oznacza, że współpracują one szybko i sprawnie – możesz więc przejść od druku do skanowania i kopiowania za pomocą jednego przycisku.

Dzięki drukarkom wielofunkcyjnych można także cyfrowo zapisywać zeskanowane dokumenty do późniejszego wydrukowania, co jeszcze bardziej usprawnia cały proces.

  1. Mniej napraw

Na poziomie praktycznym jedno urządzenie wymaga mniej czynności serwisowych niż trzy oddzielne maszyny. Jeśli potrzebne są jakiekolwiek naprawy, proces ich naprawiania jest o wiele prostszy, ponieważ trzeba je wykonać tylko raz dla całego urządzenia. Podobnie w jednym wywołaniu specjalista może sprawdzić każdą funkcjonalność i upewnić się, że wszystkie aspekty urządzenia wielofunkcyjnego będą nadal dobrze działać.

Dla tych, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć problemów technicznych,  drukarki atramentowe mogą pochwalić się mniejszą liczbą części ruchomych niż drukarki laserowe; elementy laserowe, takie jak nagrzewnica, wywoływacz, jednostki obrazowania i pasy transferowe, które zwykle powodują awarie, po prostu nie istnieją w drukarce atramentowej. Oznacza to, że istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia w czasie, a tym samym mniej napraw, z którymi można sobie poradzić.

  1. Łączność bezprzewodowa/mobilna

Drukarki wielofunkcyjne to inteligentne urządzenia sieciowe, które posiadają najnowsze funkcje łączności bezprzewodowej i mobilnej. To oznacza, że można je podłączyć do drukarki domowej z dowolnego miejsca na świecie. Oszczędzaj czas, drukując zdalnie zdjęcia z wakacji lub dokumenty robocze, mając pewność, że są one gotowe i czekają na Ciebie po powrocie do domu.

Więcej o urządzeniach wielofunkcyjnych dowiesz się na http://tukej.pl/

Previous Najlepsze Chińskie telefony 2020 – TOP 5
Next Jak COVID-19 zmienił rolę HR

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Alkohole premium coraz popularniejsze

Rośnie w Polsce zainteresowanie alkoholami z grupy premium. Systematycznie spada spożycie wódki, rośnie natomiast import whisky. Pod tym względem Polska znajduje się na czwartym miejscu w Europie. W 2016 roku sprowadzono 35 mln

Life&Style 0 Comments

Co to jest uzależnienie od Internetu?

Dziś Internet i korzystanie z komputera są zakorzenione we współczesnym społeczeństwie i zmieniły sposób, w jaki żyjemy, bardziej niż jakiekolwiek inne medium technologiczne. Mimo to wciąż stosunkowo niewiele wiemy o

Life&Style 0 Comments

Fotoobraz – prezent dla siebie i dla innych

Ozdabianie ścian obrazami nadal jest bardzo popularne. Różnica jest taka, że w tej chwili możemy dużo mniej za nie zapłacić, niż to było dawniej. Obrazy zaś nie muszą być nawet

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź