4 pytania na temat chorób układu krążenia w okresie ciąży

4 pytania na temat chorób układu krążenia w okresie ciąży

Twój organizm przechodzi wiele zmian w czasie ciąży, przede wszystkim w macicy. W miarę jak rośnie i staje się cięższy, może to utrudniać wydalanie moczu z pęcherza i przepływ przez cewkę moczową. Niestety, może to prowadzić do infekcji dróg moczowych (UTI). Jednak dzięki wskazówkom ginekologa można zapobiec lub szybko wyleczyć chorobę przenoszoną drogą moczową i uniknąć wszelkich powikłań ciążowych.

Kiedy należy się martwić o rozwój UTI?

W każdym momencie ciąży może rozwinąć się infekcja układu moczowo-płciowego, ale często zdarza się to między szóstym a dwudziestym czwartym tygodniem ciąży, kiedy jesteś najbardziej narażona na ryzyko. W tym czasie twoje ciało jest zalewane hormonami, które zmieniają twój układ moczowy – nerki, moczowody, pęcherz i cewkę moczową – podczas gdy twoja rosnąca macica wywiera dodatkowy nacisk na twój pęcherz.

Ta kombinacja sprawia, że coraz trudniej jest całkowicie opuścić drogi moczowe, a każdy, kto zostanie uwięziony, staje się źródłem infekcji.

Jakie są objawy UTI?

Do najczęstszych objawów należą: nagła potrzeba oddania moczu, częstsze niż zwykle chodzenie do łazienki oraz uczucie pieczenia lub skurczu w dolnej części pleców lub brzucha. Możesz również zauważyć, że twój mocz ma pochmurny kolor i dużo silniejszy zapach niż normalnie.

W miarę jak infekcja rozprzestrzenia się na nerki, krew może pojawić się w twoim moczu. Wraz z dreszczami, mdłościami, gorączką i wymiotami mogą pojawić się również bóle pleców, nawet jeśli nie oddajesz moczu.

Jaki jest sposób leczenia choroby wenerycznej?

Twój ginekolog wykona test na obecność bakterii i krwinek czerwonych i białych. Prawdopodobnie wykona on również posiew moczu w celu określenia dokładnego rodzaju bakterii.

Najczęściej do leczenia infekcji przepisywany jest antybiotyk bezpieczny dla dziecka. Jeśli infekcja zostanie złapana i leczona wcześnie, nie powinna zaszkodzić rozwojowi Twojego dziecka.

Jak można zapobiec infekcji pęcherza?

Zacznij od wypicia od sześciu do ośmiu szklanek wody i jednej lub dwóch ośmiouncjowych szklanek niesłodzonego soku żurawinowego dziennie. Ponadto, zredukuj lub wyeliminuj rafinowane pokarmy, kofeinę i cukier oraz porozmawiaj ze swoim ginekologiem o przyjmowaniu witaminy C, beta-karotenu i cynku.

Kiedy poczujesz potrzebę oddania moczu, natychmiast idź i opróżnij całkowicie swój pęcherz. Następnie wytrzyj okolicę do sucha, wycierając ją od przodu do tyłu. Podczas czyszczenia unikaj silnie pachnących mydeł, dublowania i kremów antyseptycznych. Noś również bawełnianą bieliznę i zmieniaj ją codziennie, aby poprawić przepływ powietrza i higienę.

Jeśli spodziewasz się dziecka, upewnij się, że ciąża jest w dobrych rękach, zwracając się do odpowiedniego ginekologa.

Więcej informacji  na bezpieczenstwociazy.pl

Previous Oświetlenie biura w praktyce
Next Współczesne problemy nastolatków - uzależnienie od mediów społecznościowych

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Fakty dotyczące makijażu mineralnego – dlaczego jest on zdrowszy dla Twojej skóry

Kosmetyki syntetyczne głównego nurtu są bardzo często wytwarzane z toksycznej mieszanki niebezpiecznych składników, z których niektóre są znane jako rakotwórcze i zaburzające gospodarkę hormonalną, a inne są znane jako powodujące

Life&Style 0 Comments

Tłumaczenia dokumentacji medycznej

Usługi, które świadczą tłumacze cieszą się ogromną popularnością. Zakres usług, które oferują jest bardzo szeroki i różnorodny. Wśród tłumaczeń, które od pewnego czasu cieszą się bardzo dużą popularnością znajdują się

Life&Style 0 Comments

Separacja zębów

Separacja zębów, na które będą nakładane pierścienie. To małe gumeczki, które mają za zadanie przygotować trzonowce do noszenia aparatu. To właśnie na nich będzie się opierała cała konstrukcja. Około tydzień

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź