3 najlepsze sposoby na znalezienie pracy online i offline w 2020 r.

3 najlepsze sposoby na znalezienie pracy online i offline w 2020 r.

W tym artykule oprowadzę Cię po najlepszych sposobach szybkiego i łatwego znalezienia pracy, bez straty czasu i konieczności składania wielu podań na tablicach ogłoszeń o pracę bez konieczności wysłuchiwania.

Przyjrzymy się 3 najlepszym sposobom na znalezienie pracy online i offline, a następnie dam ci kilka dodatkowych wskazówek, które ułatwią ci znalezienie pracy.

Więc jeśli nie możesz znaleźć pracy, albo dopiero zaczynasz poszukiwania i chcesz szybko się zatrudnić, jesteś we właściwym miejscu.

Metoda nr 1: Użycie sieci kontaktów do znalezienia pracy

Zacznę od tego, że wiem, że nie każdy ma silną sieć, na której może polegać. W porządku. Ale kogokolwiek znasz, powinieneś z nim porozmawiać i wykorzystać. A ty powinieneś stworzyć nowe połączenia/związki, aby ułatwić sobie poszukiwanie pracy.

Zasada 1: Powiedz wszystkim

Pierwsza zasada szukania pracy w sieci: Powiedz ludziom, że polujesz na pracę. Nikt nie może ci pomóc, jeśli nie powiesz ludziom.

Zasada 2: Zawsze staraj się wprowadzić do firmy

Pomyśl również o kimś z istniejącej sieci (byli współpracownicy, koledzy z klasy, przyjaciele i rodzina, itp.), kto pracuje w firmach lub ma powiązania z firmami, w których mógłbyś pracować.

Podejdź do nich i zapytaj, czy ich firma zatrudnia w danym momencie. Wyjaśnij, dlaczego sądziłeś, że firma będzie dobrze dopasowana i sprawdź, czy mają jakieś pomysły, jak możesz się z nimi skontaktować.

Najlepiej prosić przypadkowo w ten sposób, a nie bezpośrednio z góry o wielką przysługę… chyba że jesteś bardzo blisko osoby, z którą rozmawiasz (jak rodzeństwo, najlepszy przyjaciel, rodzic itp.).

Dlaczego zawsze lepiej jest się wprowadzić

Za każdym razem, gdy będziesz mógł zostać wprowadzony bezpośrednio do firmy lub kierownika ds. rekrutacji, będziesz miał znacznie większe szanse na odbycie rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz nawet pominąć rozmowę z rekruterem lub pracownikiem działu kadr i udać się bezpośrednio na spotkanie z kierownikiem ds. rekrutacji.

Więc zawsze zapoznaj się z firmą, jeśli możesz. To jest szybsze i bardziej skuteczne niż aplikowanie online.

Dlatego tworzenie sieci kontaktów zawsze będzie jednym z najlepszych sposobów na znalezienie pracy, a pierwsze metody, do których należy się udać.

Metoda nr 2: Aplikowanie bezpośrednio do firm docelowych

Powinieneś poświęcić znaczną część swojego czasu na szukanie firm, które pasują do tego, co chcesz robić w swojej karierze, i aplikować bezpośrednio przez e-mail lub przez ich stronę „Kariera”.

Dotyczy to zarówno firm, które zatrudniają, jak i tych, które nie zatrudniają.

Twoje szanse na to, że usłyszysz odpowiedź od firmy, która nie wydaje się zatrudniać, są mniejsze, ale nie będziesz miał praktycznie żadnej konkurencji, jeśli odpowiedzą i okażą zainteresowanie twoimi doświadczeniami.

Więc dąż do połączenia, być może 70% firm, które zatrudniają, i 30% firm, które nie wydają się zatrudniać lub nie mają pracy, która pasuje do twojego pochodzenia wymienione na ich stronie.

Powody Firmy mogą przeprowadzić z Tobą rozmowę kwalifikacyjną nawet jeśli praca nie została wysłana.

  • Wkrótce planowali wysłać odpowiednią pracę, a ty ich złapałeś we właściwym czasie (zdziwiłbyś się, ile szczęścia idzie na poszukiwanie pracy). To może się absolutnie zdarzyć)
  • Rosną szybko i chcą utalentowanych ludzi w ogóle. Wiele firm na etapie rozwoju zawsze poszukuje ambitnych talentów, a jeśli zejdziesz im z drogi, aby wysłać im e-mail, nawet jeśli nie mają pracy, na pewno przyciągniesz ich uwagę!

Co umieścić w swoim e-mailu/aplikacji

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się złożyć wniosek do tych firm, upewnij się, że wyjaśniłeś, dlaczego zwróciły one Twoją uwagę w liście motywacyjnym lub e-mailu.

Mówienie „potrzebuję pracy” nie jest wystarczająco dobre. Musisz pokazać firmie, dlaczego chcesz tę pracę. Więc musisz pokazać:

Zrobiłeś swoje badania i wiesz coś o nich.

Wiesz, co zamierzasz robić dalej w swojej karierze, a ich firma wydaje się do tego pasować.

Upewnij się więc, że te dwa punkty znajdują się w Twoich listach motywacyjnych lub e-mailach, gdy wysyłasz swoje CV.

Propozycja: Jest to BARDZO ważne również podczas przygotowań do rozmów kwalifikacyjnych. Zawsze bądź w stanie wyjaśnić, czego szukasz i dlaczego aplikowałeś na ich stanowisko. Jeśli nie, prawdopodobnie nie zostaniesz zatrudniony.

Upewnij się również, że „dopasujesz” swoje CV do każdej pracy. To pomnoży szanse, które słyszysz z powrotem, zazwyczaj 3-5x.

Jeśli zastosujesz się do tych kroków, zrobisz swoje badania i nie spiesz się, ta metoda jest jednym z najlepszych sposobów na znalezienie pracy online.

Metoda nr 3:  Metoda szukania przez LinkedIn

Podczas gdy metoda #2 powyżej wymaga dokładnych badań i selektywnego wybierania firm do zastosowania, metoda ta działa poprzez zwiększenie liczby wysyłanych aplikacji.

Jest to jeden z moich osobistych faworytów i od dwóch lat pracuje bardzo dobrze dla osób poszukujących pracy. Jest to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie pracy online, nawet jeśli nie masz żadnej sieci, na której możesz polegać.

Główny cel z tą metodą: Uzyskanie życiorysu przed wieloma firmami, dzięki czemu można rozpocząć rozmowy szybko.

A najlepszym miejscem do tego jest LinkedIn.

Ogólna idea: Używasz LinkedIn do wyszukiwania ofert pracy według słów kluczowych, lokalizacji, itp.

A następnie aplikujesz bezpośrednio przez LinkedIn, co eliminuje konieczność pisania listu motywacyjnego i pozwala zaoszczędzić Tony czasu, ponieważ nie musisz tworzyć loginu/hasła do różnych portali pracy, ani wypełniać danych osobowych, takich jak nazwisko, adres itp.

Po prostu znajdź pracę, która może cię zainteresować, załącz swoje CV i kliknij „wyślij”. W ten sposób możesz zrobić bardzo dużą ilość aplikacji i stosunkowo szybko zaplanować rozmowy kwalifikacyjne.

Więcej wskazówek, jak znaleźć pracę

Wcześniej obiecałem, że podzielę się z tobą kilkoma dodatkowymi wskazówkami, które pomogą ci w znalezieniu pracy, więc oto kilka zasobów z naszej strony internetowej, które pomogą ci dalej.

Nie idź nieprzygotowany i nie marnuj całej ciężkiej pracy, którą wkładasz w ubieganie się o pracę, nie będąc gotowym na rozmowę kwalifikacyjną. Chcesz otrzymać ofertę pracy z każdej możliwej rozmowy kwalifikacyjnej!

Ponadto, upewnij się, że wysyłasz podziękowania e-mailem lub notatką po rozmowie. Potwierdza to Twoje zainteresowanie tym stanowiskiem i pokazuje rozmówcy, że doceniasz jego czas. Uwierz lub nie, to może być różnica w tym, czy dostaniesz pracę

Następnie, zalecam upewnienie się, że szukasz pracy w odpowiednim czasie, więc oto dwa najlepsze i najgorsze czasy na szukanie pracy.

Nie zawsze można kontrolować, kiedy trzeba polować na pracę. Ale dobrze jest wiedzieć, czy jesteś w szybkim czy wolnym okresie roku, abyś mógł dostosować swoją strategię.

Więc nie zniechęcaj się i nie poddawaj się. Staraj się ciągle ulepszać – w swoich podaniach o pracę, rozmowach kwalifikacyjnych i w sieci, a znajdziesz pracę!

Więcej wskazówek odnośnie poszukiwania pracy znajdziesz na http://rekrutacjahr.pl/

Previous Ceramiczne płytki o wyglądzie drewna w biurze
Next Czym jest wyświetlacz Retina?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak naprawdę działają biura tłumaczeń?

To nie jest dżungla. Rynek tłumaczeń/lokalizacji jest ogromny i z roku na rok staje się coraz większy. Do zarobienia jest dużo pieniędzy, a to przyciąga nie tylko profesjonalnych dostawców, ale

Life&Style 0 Comments

Najlepsze Chińskie telefony 2020 – TOP 5

Wszyscy chcemy więcej za nasze pieniądze, również wtedy, gdy szukamy kolejnego zakupu smartfonu. Wiedz, że chińskiemu telefonowi możesz dać o wiele więcej zarobku, niż kupując go w podstawowej ofercie Samsunga

Life&Style 0 Comments

Czym jest marihuana medyczna?

Marihuana kojarzy się wszystkim dość jednoznacznie i wiele osób sceptycznie podchodzi do jej medycznych zastosowań. Tymczasem badania ujawniają coraz więcej pozytywnych informacji na temat medycznej marihuany. Są do tego stopnia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź