28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego przy współpracy z funkcjonariuszami prewencji zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w minioną sobotę późnym wieczorem prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili, że wałbrzyszanin posiada także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Było po godzinie 22:30. Na ul. Jagiellońskiej w Wałbrzychu grupa osób zauważyła, że mężczyzna w stanie nietrzeźwości rusza pojazdem. Świadkowie zareagowali natychmiast i przekazali informacje Policji. Zaalarmowani funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji zbierając informacje szybko ustalili, kto siedział za kierownicą i gdzie może przebywać. Mężczyzna trafił w ręce policjantów chwilę później, będąc w swoim mieszkaniu przy ul. Mickiewicza w Wałbrzychu.

U zatrzymanego 28-latka funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości. Badanie wykazało, iż jest kompletnie pijany. Mężczyzna miał 2,07 promila alkoholu w organizmie, a decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha w 2017 roku utracił uprawnienia do kierowania pojazdami, dlatego ostatecznie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. 28-letniemu wałbrzyszaninowi za popełnione czyny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Oczywiście w takiej sytuacji zawsze pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację Policji, a ta wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

Oficer Prasowy
Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu
mł. asp. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

Previous Zatrzymany przez policjantów kryminalnych wałbrzyskiej komendy 36-latek posiadał narkotyki oraz nimi handlował
Next Dokonał kradzieży, a następnie zaatakował pracownika ochrony. Teraz może trafić za kraty więzienia na 10 lat

Może to Ci się spodoba

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Efekty działań pod kryptonimem „Moto Pirat”

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego wałbrzyscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach cyklicznie prowadzą działania, w czasie których skupiają się głównie na tym, czy kierujący

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Czterech sprawców rozboju w rękach wałbrzyskiej policji

Realizując własne ustalenia wałbrzyscy funkcjonariusze referatu kryminalnego Komisariatu Policji V przy współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali czterech sprawców rozboju, do którego doszło 25

Wałbrzych na Sygnale 0 Comments

Bracia zdolni do kradzieży w rękach policji. Przy jednym z nich funkcjonariusze odnaleźli narkotyki

Dwaj bracia w lipcu tego roku okradli jeden z wałbrzyskich supermarketów. Policjanci Zespołu Wywiadowczego Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu dzięki realizacji informacji własnej ustalili i zatrzymali obu złodziei.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź